fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Yenimahalle’de topyekûn korona seferberliği

Yenimahalle’de topyekûn korona seferberliği

Yenimahalle Belediyesi, korona virüs salgını sebebiyle Yenimahalle’de riski minimize edebilmek için gecesini gündüzüne katıyor.

İlçede gerek esnafın gerek vatandaşların mağduriyetlerini giderebilmek için ilk günden beri tüm imkanlarını seferber eden Yenimahalle Belediyesi hem ülke genelinde alınan tedbir kararlarının ilçe genelinde de uygulanmasını takip ederken maddi manevi destekleriyle ilçe sakinlerinin yanında oluyor.

Dört dörtlük mücadele
Türkiye genelinde pandemi ilan edildiği günden beri tüm birimleriyle aralıksız tedbir ve destek sürecine katkı sunan Yenimahalle Belediyesi her gün bin 500 aileye 4 çeşit yemek götürmeye devam ederken 16 bin kişiye de temizlik malzemesi, maske ve dezenfektan yardımı sağladı.

Şu ana kadar tüm ayni yardımlara 699 bin 780 TL harcama yapan belediye kendisine ait 38 taşınmazın kira alacağını da erteledi. Hayırseverlerden gelen yardımlarla ilk etapta ilçe genelinde belirlenen 100 adet bakkalın veresiye defterleri de zabıta ekipleri eşliğinde kapatılmaya başlandı.Ayrıca 65 yaş üstü vatandaşlarımızın eczanelerden alması gereken ilaçları, oluşturulan ekipler ile evlerine teslim edilirken, 202 ailenin de talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda alışverişleri yapılarak evlerine teslim edildi.

Köşe bucak dezenfekte
Öte yandan; Belediyeye covid-19 salgını ile ilgili olarak gelen 3 bin 938 talep belediye kaynakları kullanılarak çözüme ulaştırıldı. İlçe genelinde bölgede bulunan sağlık merkezleri başta olmak üzere vatandaşların aktif olarak kullanmak zorunda olduğu eczane, muhtarlık, tüm resmi kurumlar başta olmak üzere bin 986 noktasında dezenfeksiyon işlemi yapan belediye ekipleri, dezenfekte çalışmalarına her gün rutin olarak devam ediyor.

Halkın bilinçlenmesi amacıyla muhtarlıklar ve semt koordinatörlükleri ile işbirliği içerisinde tüm bölgeye on bin adet “14 kural” bilgilendirme afişleri asan Yenimahalle Belediyesi, Zabıta ekipleri aracılığıyla Cumhurbaşkanlığı genelgeleri doğrultusunda alınan kararlara istinaden eğlence yerleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri denetimleri düzenli olarak yapmaya devam ediyor.

Eğitimler sosyal medya üzerinden

Bu süreçte sergi, konser, tiyatro gibi kültür sanat programlarının tamamını iptal eden Yenimahalle Belediyesi önem arz eden eğitime destek kursları dersleri, yenimek eğitimleri ve spor eğitimlerine ise sosyal medya üzerinden devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı