fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,0580
  %0,63
 • EURO
  9,6752
  %0,72
 • ALTIN
  460,38
  %1,38
 • BIST
  1.408
  %0,03
Bahar Evlerinde Beyin Egzersizleri

Bahar Evlerinde Beyin Egzersizleri

Çankaya Belediyesinin ileri yaştaki yetişkinler için hizmet verdiği baharevleri, sağlıklı yaş almak için yeni bir atölyeye başladı. Sokullu Baharevinde 12 hafta sürecek programda egzersizlerle beyin aktivitesini geliştirmek amaçlanıyor.

 Çankaya Belediyesi, her yaştan, her kesimden yurttaşa hizmet vermeye devam ediyor. Hizmetlerinde 7’den 77’ye her vatandaşın ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hareket eden Belediye, yaşlı vatandaşlar için hizmet verdiği Baharevlerinde “Beyin Egzersizleri Atölyesi” programını başlattı.

Eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel faaliyetlerle buluşma ve paylaşma noktası olan Baharevinde bir araya gelen yaşlı vatandaşlar, 12 hafta sürecek atölye ile hafızalarını tazeleyecekler. İlk olarak Sokullu Baharevinde başlayan “Beyin Egzersizleri Atölyesi”, üyelere sağlıklı yaş almada destek olacak. Her hafta konsantrasyonu arttıracak, hafızayı güçlendirecek, beyni farklı düşünmeye yönlendirecek egzersizlerin yapılacağı Atölye, kişinin oturduğu yerde beynini aktifleştirmesini sağlamayı hedefliyor.

Beyin egzersizleri kişiye; konsantrasyon, odaklanma ve dikkat artışı, beyinde yeni sinir bağlantılarının oluşması, el-göz koordinasyonu becerisi, hafıza ve öğrenme yeteneğinde artış, birbirinden bağımsız iş yapabilme yeteneği, duygusal stresi azaltma, zihinsel ve fiziksel performansta gelişim gibi kazanımlar sağlıyor. İleri yaşta ortaya çıkma olasılığı yüksek olan alzeheimere karşı da güçlü bir önlem olarak görülüyor.

Çankaya Belediyesinin 7 noktada hizmet veren Baharevlerinde farklı zaman dilimlerinde Alzheimer, diyabet, obezite, kadın hakları, engelli hakları, çocuk hakları, toplumsal cinsiyet, aile ilişkileri, iletişim, sağlıklı beslenme gibi birçok konuda bilgilendirici seminerler veriliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
çankaya

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı