1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Astor Enerji A.Ş. ve İskenderun Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş.’den Önemli İş Birliği

Astor Enerji A.Ş. ve İskenderun Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş.’den Önemli İş Birliği

featured
service

Astor Enerji A.Ş., İskenderun Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş. ile önemli bir iş birliğine imza attı. 14 Eylül 2023 tarihinde imzalanan anlaşma ile 675 MVA gücündeki transformatörün imalatı kararlaştırıldı. Bu proje, Türkiye’nin en büyük ve dünyanın sayılı güç transformatörleri arasında yer alırken, ülkenin enerji üretim kapasitesine de büyük katkı sağlayacak.

Yerli imkanlarla üretilen 490 ton ağırlığındaki 675 MVA güç transformatörü, 8 aylık çalışma sonucu tamamlandı ve Astor Enerji A.Ş. fabrikasında düzenlenen teslimat töreni ile kullanım yerine ulaştırılmak üzere yola çıktı. Törene Astor Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Geçgel, Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Müdür Hakan Ünsal, Genel Müdür Yardımcısı / CFO Olcay Doğan, Genel Müdür Yardımcısı Fatih Işık, çalışanlar ve basın mensupları katıldı.

Bu yeni yatırım, sadece Türkiye’nin değil aynı zamanda dünyanın da sayılı güç transformatörlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Astor Enerji A.Ş. ve İskenderun Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş.’nin 01.04.2024 tarihinde gerçekleştirdiği iş birliği, enerji sektöründe sınırları zorlayan ve teknolojiye yön veren bir proje olarak dikkat çekiyor. 675 MVA, 400/21kV transformatörün imalatı, enerji sektöründe büyük bir başarı. Ayrıca, bu proje ulusal ve uluslararası alanda dikkatleri üzerine çekerek Türkiye’nin endüstriyel kapasitesini daha da yükseltecek.

ENERJİ SEKTÖRÜNDE BÜYÜK ADIMLAR

2023 yıl sonu bilançosu, 2022 yıl sonuna göre yüzde 83 oranında artarak 21,6 milyar TL aktif büyüklüğüne ulaşan Astor Enerji, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Şirket, bu büyüme ivmesini sürdürerek, sürdürülebilir büyüme ve yenilikçi yaklaşımıyla sektörde öncü konumunu daha da pekiştiriyor.

Ankara ASO 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde 140.000 m² arsa üzerinde toplam 105.000 m² kapalı alanlı birbiri ile entegre iki ayrı fabrika binasında üretim faaliyetine devam eden Astor Enerji, endüstri tesislerinin ve elektrik üretim, iletim ve dağıtım enerji ve sektörlerinin ihtiyacı olan transformatörler ile orta ve yüksek gerilim anahtarlama ürünleri üretimi gerçekleştiriyor. Ayrıca, şirket ürettiği ürünlerin satış sonrası hizmetler kapsamında saha kurulumlarının yapılması, devreye alınması ve saha test hizmetlerini de sağlıyor.

Astor Enerji A.Ş. ve İskenderun Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş.’den Önemli İş Birliği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.