Antalya’da 19 Mayıs Konseri Coşkuyla Kutlandı

featured
service

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Gençlik Orkestrası ve Çoksesli Gençlik Korosu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı özel bir konserle kutladı.

Konserin açılışında Gençlik Orkestrası ve Çoksesli Gençlik Korosu tarafından İstiklal Marşı coşkuyla söylendi. Seyirciler de marşa büyük bir saygıyla eşlik etti. Orkestra şefliğini Sonay Yener’in yaptığı Gençlik Orkestrası, Türkiye Cumhuriyeti’nin yetiştirdiği Münir Ceyhan, Ziya Aydınlatan ve Cevat Memduh Altar gibi önemli bestecilerin eserlerini seslendirdi.

Gençlik Bayramı’na özel olarak Gençlik Marşı da seslendirildi. Marş, salonda en çok alkış alan eserlerden biri oldu. Şefliğini Nazlı Ünlüsoy Aybaş’ın yaptığı Çoksesli Çocuk Korosu ise Matti Hyökki, Orlando Di Lasso ve Goran Bregovic gibi sanatçıların eserlerini seslendirdi. Konser, coşkulu bir şekilde söylenen İzmir Marşı’yla sona erdi.

Konser, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın coşkusunu Antalya’ya yansıtan anlamlı bir etkinlik oldu.

Antalya’da 19 Mayıs Konseri Coşkuyla Kutlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.