fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3094
  %-0,05
 • EURO
  10,0337
  %0,38
 • ALTIN
  484,14
  %1,37
 • BIST
  1.429
  %0,64
ANKARA’NIN EN BÜYÜK İKİ PROJESİ AKYURT’TA

ANKARA’NIN EN BÜYÜK İKİ PROJESİ AKYURT’TA

Akyurt Sanayici ve İş Adamları Derneği (AKSİAD) Ankara Evi’nde olağanüstü genel kurul toplantısı yapıldı. Genel kurula AKSİAD Başkanı Ali Tekin Çelik, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Meclis Üyesi Ertekin Şan, yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyesi iş adamları katıldı.

Genel kurulda konuşan AKSİAD Başkanı Ali Tekin Çelik, Olağanüstü Genel Kurulun toplanma amacının tüzük değişikliği olduğunu belirterek “Dünyada sanayi ve iş dünyasının Endüstri 4,0 Platformuna uyum sağlaması için bazı değişikliklerin gerekli olduğu anlaşıldı. Bölgemiz son zamanlarda adından sıkça söz ettiriyor. Fuar alanı konusunda gelinen noktayı iyi değerlendirerek, bu süreçte kendimizi daha da iyi bir noktaya taşıyabiliriz.” dedi.

“YENİ ÇUKURAMBAR AKYURT OLACAK”

Ali Tekin Çelik’in ardından genel kurula hitap eden Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş “Sanayi gücü Akyurt’ta hiç küçümsenmeyecek bir dereceye ulaştı. Buna bağlı olarak nüfusumuz da artmaya devam ediyor. Kontrolü elden bırakmadan büyümemizi devam ettiriyoruz. Fabrikalarda çalışan insanların yüzde 27’si Akyurt’ta ikamet ediyor. Bu rakam artıyor ancak yavaş bir şekilde artıyor. Özellikle sanayi 1’inci ve 2’nci etap çalışmalarının ardından çok ciddi firmalar ilçemizde üretime başladı. Geniş bir alana yayılan sanayimizde fiziksel bazı sorunlar var. Yollarımızın asfaltlanması için Büyükşehir Belediye Başkanımızla görüştük. Yaptığımız planlamalarla Akyurt Belediyesi Ankara’nın kuzeyinin lokomotif belediyesi durumuna gelmiştir. Ankara’nın büyük üç projesinden iki tanesi Akyurt’tadır. Bunlardan biri Otonomi, diğeri ise fuar alanıdır. Otonomi yönetimine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Kısa zamanda çok büyük bir projeyi hayata geçirdiler. Far alanı ile de gerçekten çok büyük mücadeleler verildi. Fuar alanı için Akyurt’un uygun olmadığı söylendi. Yaptığımız gezilerde elde ettiğimiz tecrübe ve gözlemlere dayanarak biz de en uygun yerin Akyurt olduğunu söylüyoruz. 30 Mart’ta ihalesi yapılacak ve 300 Milyar TL’lik bir yatırım bölgemize gelecek. İnşallah bir yıl içerisinde de tamamlanması hedefleniyor. Bu proje ile birlikte protokol yolunda yer alan fabrikaların ve arazilerin plazalara dönüşeceğini düşünüyorum. Çukurambar’da yer alan plazaların bir benzerinin Akyurt’ta da olacağını öngörerek imar düzenlemelerinin yapılması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

DERNEĞİN İSMİ DEĞİŞTİ

Divan başkanlığını Ahmet Öztürk’ün yaptığı olağanüstü genel kurulda tüzük maddeleri değiştirilerek, bağlı bulunulan İÇASİFED ve TÜRKONFED ile daha uyumlu bir çalışma ortamı hazırlandı. Buna göre derneğin adı “Akyurt Sanayici ve İş İnsanları Derneği” olarak değiştirilirken, derneğe ait logo ve isim kısaltmasında herhangi bir değişiklik yapılmadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı