fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3388
  %0,71
 • EURO
  10,1209
  %0,33
 • ALTIN
  491,97
  %0,58
 • BIST
  1.441
  %-0,25
ANAHTAR TESLİMİ FABRİKAYA DESTEK

ANAHTAR TESLİMİ FABRİKAYA DESTEK

TÜRKONFED olarak 2011 yılında 2011 yılında yeni fabrikaların tesisi için TOKİ’nin konuş inşa modelini önerdiklerini anımsatan Başkan Yardımcısı Ali Tekin Çelik, Başbakan Binali Yıldırım’ın son açıkladığı pakette bu yaklaşımın izlerini görmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve Akyurt Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tekin Çelik, Başbakan Binali Yıldırım’ın Diyarbakır’da açıkladığı 23 ili kapsayan yatırım ve destek paketinin ‘Doğu ve Güneydoğu Anadolu için umut ışığı” olduğunu “Yeter ki huzur olsun, yatırım kolay. Başbakanımızın açıkladığı paketin bence en kıymetli yanı Çin mucizesini sağlayan ve bizim de 6-7 yıldır gündeme getirdiğimiz modelleri değerlendirmeye almasıdır” dedi.

Dünyanın devasa güçleri arasında yer alan Çin’in bu ekonomik gücünü devlet destekleriyle elde ettiğini, devletin fabrikalar yaparak özel sektöre verdiğini belirten Çelik, Başbakan Yıldırım’ın da gerektiğinde ihtiyacı olana fabrikayı devletin yapıp teslim edeceğini açıkladığını anımsattı. Özel sektörün sabit yatırım için para harcamasının önüne geçildiğini ve 23 ilde her yıl 80 fabrikanın ekonomiye kazandırılması hedefinin bulunduğunu ifade eden Çelik, “Böylece yatırımcı elindeki insan kaynağı ve tecrübesi ile devletten alacağı bütçe ve sanayi bölgesi ile fabrikasını kurabilecek, hem üretime hem de istihdama büyük ölçüde fayda sağlayacak. Devlet-Özel sektör ortaklığı ile biraz olsun yerli üretim, yerli malı en önemlisi yerli yatırım hız kazanacak. Dışa bağımlılığımız bir nebze olsun iç yatırıma, iç piyasaya dönüşeceğini düşünüyoruz” dedi.

Yatırım paketinin cazip destek kalemleri içerdiğini belirten TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Ali Tekin Çelik, TÜRKONFED’in 2011 yılında yeni fabrikaların tesisi için TOKİ’nin konuş inşa modelini önerdiğini de anımsattı. Çelik, “Küçük işletmeler için atölye, orta boy işletmeler için fabrika modelini öneren TÜRKONFED, bu yolla özellikle KOBİ’lerin rekabet gücünü artmasına katkı sağlanacağının ve daha verimli üretimin gerçekleşeceğinin altını çizmiş bu alanda misyonunu anlatmak için hemen hemen tüm ilgili bakanlıkları ziyaret etmişti. Hem üretim hem de istihdam açısından bu misyonumuza sıcak bakan devlet kurumlarımız büyük ölçüde bizlere destek vereceklerini dile getirmişlerdi. Şimdi bu yaklaşımların geliştirilmiş olmasını umut verici buluyoruz” diye konuştu.

“YETER Kİ HUZUR OLSUN”

Terör olayları nedeniyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki yatırımcıların bölgeden uzaklaştığını belirten Çelik, “Birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi tesis ettiğimizde yatırımların önü açılacaktır. O yüzden terörle mücadeleyi destekliyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı