fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,7840
  %0,41
 • EURO
  9,2193
  %0,25
 • ALTIN
  421,26
  %0,57
 • BIST
  1.530
  %-0,76
Altınok’tan Herkesin Yanındayız Mesajı

Altınok’tan Herkesin Yanındayız Mesajı

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, evde sağlık ve bakım hizmeti alan ihtiyaç sahiplerinin sosyal yaşama daha aktif katılımını amaçlayan “Gönül Komşusu Projesine” dair ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Derneği (EVSAD) tarafından yürütülen  “Gönül Komşusu Projesi” ile ilgili istişarelerde bulunmak üzere EVSAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karagöz, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Yaşlı Bakım Hizmetleri Daire Başkanı Coşgun Gürboğa, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Dekan Yardımcısı Dr. Ergün Hasgül,  EVSAD Ankara Şubesi Başkan Yardımcısı Songül Karatekin Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’u makamında ziyaret etti.

Görüşmede Gönül Komşusu Projesinin Keçiören’de yaygınlaştırılması ve bağımlılıkla mücadele, yaşlı ve engelli hizmetlerinde ve kent konseylerinde yürütülecek çalışmalarla ilgili ve 2020 yılında Ankara’da gerçekleştirilecek “Yerel Yönetimlerle Yaşlı ve Engelli Hizmetleri Sempozyumu” hakkında istişarelerde bulunuldu.

Gönül Komşusu Projesiyle evde bakıma muhtaç vatandaşlar tespit edildikten sonra yakın komşularına başvurularak, onlardan “Gönül Komşusu” olmaları isteniliyor. Bu sayede bir araya getirilen komşular, birbirlerinin yardımına koşuyor. Ankara’da başlatılan Gönül Komşusu Projesinin ülke genelinde yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Her fırsatta Hz. Muhammed’in (S.A.V.) ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’ Hadisini hatırlatan Başkan Altınok görüşmede, ihtiyaç sahipleri, yaşlılar, engelliler başta olmak üzere her kesimin yanında olmaya devam edecekleri mesajını verdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
keçiören

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı