fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Altındağ’da Müze Kardeşliği

Altındağ’da Müze Kardeşliği

Ankara’nın kalbi Altındağ’da 5 müze turizme destek vermek amacıyla işbirliği yaptı. Bu işbirliği kapsamında 5 müzeden birinden bilet alan vatandaşlar diğer müzelerden indirimli faydalanacak.
Kültürün ve sanatın başkenti Altındağ’da müzeler arası bilet kardeşliği kampanyası başladı. Kampanya kapsamında Altındağ’da bulunan 5 müzenin iş birliğiyle, müzeleri ziyaret eden misafirlere, bilet fiyatlarında indirim yapılacak. Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Altınköy Açık Hava Müzesi, Gökyay Vakfı Satranç Müzesi, Rahmi M. Koç Müzesi, Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nin dahil olduğu “Müzeler Seni Çağırıyor” kampanyası, yıl sonuna kadar devam edecek.
MÜZELERE DAVET
Kampanya kapsamında, müzelerden birini ücret ödeyerek ziyaret eden bir kişi, diğer 4 müzeye tam bilet değil, indirimli bilet ücreti ödeyerek giriş yapabilecek. Bu kampanya ile tamamı Altındağ’da bulunan müzelerin ziyaretçi sayısının artırılması ve müzelerin daha fazla ilgi çekmesi hedefleniyor. Altındağ’ın Ankara’nın en önemli turizm merkezi olduğunu söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, “Altındağ birçoğu kamu ve özel olmak üzere çok sayıda önemli müzeye sahip. Bizde turizme destek vermek için müzeler arası işbirliği yaptık. Bu işbirliği sayesinde müzelere olan ilgi de artacak. Ben herkesi Altındağ’daki müzeleri görmeye davet ediyorum” dedi.
MÜZELER PAZARTESİ GÜNÜ KAPALI
Müzeleri ziyaret etmek ve kampanyadan faydalanmak isteyen ziyaretçilere çok önemli hatırlatma… Kampanya kapsamında yer alan 5 müzenin tamamı Pazartesi günleri kapalı… Sırasıyla müzelerin açılış ve kapanış saatleri şöyle:
-Ulucanlar Cezaevi Müzesi: Pazartesi günleri kapalı… Diğer günler 10:00 – 17: 00 saatleri arası ziyaret edilebilir.
-Altınköy Açık Hava Müzesi: Pazartesi günleri kapalı… Diğer günler 10:00 – 00:00 saatleri arası ziyaret edilebilir.
-Gökyay Vakfı Satranç Müzesi: Pazartesi günleri kapalı… Diğer günler 10:00 – 12:30 ve 13:30 – 18:00 saatleri arası ziyaret edilebilir.
-Rahmi M. Koç Müzesi: Pazartesi günleri kapalı… Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 10:00 – 17:00 saatleri arasında, Cumartesi ve Pazar günleri ise 10:00 – 19:00 saatleri arası ziyaret edilebilir.
-Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi: Pazartesi günleri kapalı… Diğer günler 10:00 – 18:00 saatleri arası ziyaret edilebilir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı