fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,4294
  %1,04
 • EURO
  8,9820
  %0,29
 • ALTIN
  412,55
  %-1,39
 • BIST
  1.471
  %-1,13
Akyurt’un Hafriyatı ANFA’da

Akyurt’un Hafriyatı ANFA’da

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin almış olduğu karar gereğince hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıkları depolama ve geri kazanım sahaları idaresi işi işletme hakkı 29 yıllığına ANFA Altınpark İşletmeleri Ltd. Şti’ne devredildi. Karar Akyurt Belediye Meclisi’nde de görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

ANKARA Büyükşehir Belediyesi tarafından  Ankara’da hafriyat döküm yerlerinin kontrol altına alınması ve çevre kirliliğine sebep olan unsurların ortadan kaldırılması için tüm hafriyat, moloz dökümlerinin tek elden yapılması kararı alındı.Buna göre  Hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıkları depolama ve geri kazanım sahaları idaresi işi işletme hakkı 29 yıllığına ANFA Altınpark İşletmeleri Ltd. Şti’ne 29 yıllığına devredildi.

Karar Akyurt Belediye Meclisi’nde de  Haziran Ayının gündem konusu oldu. Mecliste alınan kararda “İlçemiz sınırları içerisinde çevre kirliliğine sebep olan gelişigüzel dökülen inşaat atık ve molozların Belediyemiz zabıta ekiplerince sık sık kontrolleri yapılarak, tespiti yapılan moloz ve inşaat atıklarının Fen İşleri Müdürlüğü tarafından döküm alanlarına naklinin yapılmasına ve inşaat atığı ve molozları döken kişilerin tespit edilmesi halinde cezai müeyyide uygulanması komisyonca uygun bulunmuştur” ifadelerinde yer verildi.

 

Çetinkaya’dan tepki

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Temmuz 2014 tarihinde alınan karara tepki göstererek inşaat sektörünü olumsuz yönde etkileyeceği iddiasında bulunmuştu.

MHP İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kentin hafriyat işletme işini 29 yıllığına aylık 30 bin TL’ye ANFA’ya ve alt yüklenicilere kiralamasına tepki göstererek, Ankara’nın yıllık hafriyat gelirinin 150-200 milyon TL olduğunu kiralanan rakama göre yılda Büyükşehir’in kasasına 360 bin TL gireceğini ifade etmişti.

Söz konusu sahaların 29 yıllığına ANFA’ya kiraya verilirken, hafriyat toprağının metreküp döküm fiyatının da KDV hariç 2 TL’den 5 TL’ye çıkarıldığının altını çizen Çetinkaya, Ankara’da faaliyet gösteren müteahhitlerin büyük bir maliyetle karşı karşıya kalacağını iddia etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı