Akyurt Belediyesi “Fidanlar dikilsin, Akyurt Yeşillensin” sloganı çerçevesinde Cumhuriyet Meydanında düzenlenen etkinlikte vatandaşlara 5 bin adet çam fidanı dağıtarak doğaya ve ağaçlandırma çalışmalarına olan desteğini sürdürdü.
Fidan dağıtım etkinliğine Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, MHP Akyurt İlçe Başkanı Serkan Görgülü ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı.
“AĞAÇLANDIRMA SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR”
Düzenlenen törenle çam fidanlarını alan vatandaşlar Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık’a teşekkür etti. Başkan Hilal Ayık fidan dağıtımı hakkında yaptığı açıklamada “Akyurt’umuzun şehirden uzak, güzel bir doğası var. Biz de Akyurt Belediyesi olarak bu doğayı ve korumak ve yeşil alan varlığını genişletmek için Akyurt’umuzu yeşillendirmeye devam edeceğiz. 14’üncü yüzyıl sonlarına kadar geniş ormanlık alanlara sahip olan İlçemizde, Ankara’nın hamamlarının yakacak ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla ormanlık alanlar büyük ölçüde azalmıştır. Son yıllarda başlatmış olduğumuz çalışmalar neticesinde İlçe merkezinde yeniden ağaçlandırma seferberliğimiz devam ediyor. Ağaçlandırma çalışmalarını hızlandırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla Akyurt Belediyesi olarak her yıl vatandaşlarımıza fidan dağıtımı yapıyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlarımıza 5 bin adet çam fidanı dağıtımını gerçekleştirdik. Gelecek nesillerimize daha yeşil bir Akyurt bırakmak için Akyurt’umuzu yeşillendirmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.