Akyurtlular Derneği Başkanı Sadullah Çiftci ve ilçede faaliyet gösteren derneklerin yöneticileri, Akyurt’taki sivil toplum kuruluşlarını tek bir çatı altında toplayacak bir federasyon kurulması için çalışma başlattı.
Çiftci, Akyurt’ta her mahallenin bir derneği olduğunu ve bu derneklerin bir araya gelmesiyle sivil toplum kuruluşlarının sesinin daha güçlü çıkacağına inandıklarını ifade etti.
“ORTAK PROJELER ÜRETİLİR”
Çiftci, “Akyurt’umuzun 26 mahallesinde bulunan tüm derneklerimizi tek çatı altında toplama fikri ortak bir fikir olarak dile getiriliyor. Dernek yöneticilerimizle bir araya gelerek ilçemizdeki sivil toplum kuruluşlarının sesinin daha gür çıkabilmesi, birlik ve beraberliğin sağlanabilmesi adına federasyon kurma kararını aldık. Bu yöndeki çalışmalarımız devam ediyor. Federasyon kurulduktan sonra ilçemizdeki tüm dernekler bir araya gelerek ortak projeler üretebilecek, sorunlara daha hızlı çözümler üretebilecek ve Akyurt’un gelişmesine daha fazla katkıda bulunabilecek” dedi.
“GÜÇLÜ VE ETKİN SİVİL TOPLUM”
Çiftci, federasyon çalışmalarıyla ilgili olarak sözlerine şunları da ekledi: “Federasyonun kurulmasıyla birlikte Akyurt’taki dernekler arasında iletişim ve koordinasyon artacak. Derneklerimiz ortak faaliyetler düzenleyebilecek, birbirlerinden bilgi ve deneyim alışverişinde bulunabilecek ve ortak sorunlara karşı birlikte çözüm üretebilecekler. Bu sayede Akyurt’taki sivil toplum kuruluşları daha güçlü ve etkin bir hale gelecek.”
Akyurtlular Derneği Başkanı Sadullah Çiftci, federasyon kurma çalışmalarının yakın zamanda tamamlanacağını ve federasyonun kısa sürede faaliyete geçeceğini umut ettiğini belirtti.