fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4472
  %2,02
 • EURO
  10,1988
  %1,10
 • ALTIN
  495,45
  %1,29
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Akyurt’taki skandal meclis gündeminde

Akyurt’taki skandal meclis gündeminde

Akyurt’ta Halk Eğitim Merkezi’ndeki cinsel istismar iddiası meclis gündemine taşındı. Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Başbakan Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi verdi.

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka Akyurt Halk Eğitim Merkezi’nde yaşanan çocuk istismarını meclis gündemine taşıdı. Nazlıaka, konuya ilişkin olarak Başbakan Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.
“7 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA CİNSEL İSTİSMAR”
Nazlıaka, önergesinde şunları ifade etti: “Ülkemizde çocuk istismarına ilişkin her gün yeni bir olay gün yüzüne çıkarken, yaşanan tablo toplumda büyük tedirginliğe neden olmaktadır. Savunmasız olan, kendisine yönelen tehditlere karşı koyma gücü bulunmayan çocukların sağlıklı bir ortamda gelişmesi ve korunması devletin temel görevidir. Son olarak Ankara Akyurt İlçesi’nde bulunan Halk Eğitim Merkezi’ndeki Kuran Kursu çalışanının yedi yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu haberleri basınımıza yansımıştır. “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” ve “cebir, tehdit, ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden alı koymak” suçlarından 36,5 yıl hapis istemiyle dava açılan kişinin görevine devam ettirilmesi, hükümetin bu konudaki tutarsız politikalarını birkez daha gözler önüne sermiştir. Kaldı ki, basına yansıyan haberlerde bu olayla ilgili olarak ciddi bulguların sağlık kurulu raporlarına yansıdığı iddia edimektedir.”

SORUŞTURMA AÇILDI MI?

Nazlıaka, yaşanan istismar olayına ilişkin olarak Davutoğlu’na şu soruları yöneltti:

Hakkında bu kadar ağır iddialar bulunan ve yargılanan bir kişinin, halen Kuran Kursundaki görevine devam ettirmesini hukuki ve ahlaki açıdan nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu kişinin davası sonuçlanmadan görevine devam ettiren yetkililer hakkında açılan adli ve idari soruşturma var mıdır? Bu kişinin benzeri bir suç işlemesi halinde bunun sorumlusu kim olacaktır? Bu kişinin hakkında daha önce cinsel istismar yada tecavüz suçlamasıyla şikayet yapılmış mıdır?Ankara’daki Halk Eğitim Merkezi vb. kurumlarda bu suçlamalarla hakkında soruşturma ve kovuşturma açılan kaç kişi vardır? Bu kişilerden kaçı görevlerine devam etmektedir? Görev yerleri ve görevleri nelerdir? Ankara’daki Halk Eğitim Merkezi vb. kurumlarda istismara uğrayan çocuk sayısı nedir? Bu çocukların tedavileri için ne tür bir destek verilmiştir?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı