fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,4355
  %1,02
 • EURO
  8,9832
  %0,90
 • ALTIN
  411,04
  %0,23
 • BIST
  1.531
  %0,15
Akyurt’ta Sessiz Seçim

Akyurt’ta Sessiz Seçim

MHP Akyurt İlçe Başkanlığı Yüksek Seçim Kurulu’na müzik ve ses yayını ile propaganda yapmayacağına dair dilekçe verdi. Gerekçe olarak “Aziz şehitlerimizin hatıralarına saygı” gösterildi.

BİR İLK YAŞANABİLİRYeniden seçim kararının alınmasının ardından partiler seçim faaliyetlerini yürütmeye başladı. MHP Akyurt İlçe Başkanlığı İlçe Seçim Kurulu’na dilekçe vererek “Aziz şehitlerimizin hatıralarına saygı amacıyla sesli müzik propagandası” yapmayacağını ifade etti. Diğer partilerinde aynı görüşü benimsemesi ve Ankara Valiliği kararını yerine getirmesi halinde Akyurt’ta bir ilk yaşanabilir. Valilik kararına göre partiler  seçim kurulunun belirlediği yerler dışında parti bayrağı, pankart, poster ve afiş gibi metaryelleri asamayacak.

MHP Akyurt İlçe Başkanlığı tarafından İlçe Seçim Kuruluna verilen dilekçece evler haricinde de bayrak asılmaması talebine yer verildi.

Dilekçede şu görüşler yer aldı: “1 Kasım 2015 Pazar Günü yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde; propaganda kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi Akyurt İlçe Başkanlığımızca; Aziz Şehitlerimizin hatıralarına saygı amacıyla, ilçe merkezi ve bağlı mahallelerimizde müzik ve ses yayını propaganda faaliyetinin yapılmayacağını, ayrıca bu kapsamda partimiz, seçim iletişim merkezlerimiz ve evler haricinde de yine şehitlerimizin aziz hatıralarına saygı ve çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla bayrak, flama, pankart vs. asmayacağımız hususlarını bilgilerinize arz ederim”

PARTİLERDEN ORTAK KARAR

Ankara Valiliği’nde siyasi partilerin temsilcileri ile birlikte gerçekleştirilen toplantıda, seçimle ilgili mevzuata ve Yüksek Seçim Kurulu’nun belirlediği seçim propaganda esaslarına, yasaklarına uyulması kararlaştırıldı. Toplantıda vatandaşları rahatsız eden israf ve kirlilik konusuna da değinildi. Bütün parti temsilcilerinin ortak anlaşma sağladığı maddeye göre, siyasi partilerin genel merkez, il, ilçe ve belde binaları, açık ve kapalı toplantı yerleri ve civarındaki güzergahlar ile seçim kurullarının belirlediği yerler dışında parti bayrağı, afiş, pankart, poster gibi materyalleri  asılmayacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
akyurt mhp seçim

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı