fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4579
  %0,03
 • EURO
  10,2721
  %0,01
 • ALTIN
  503,72
  %0,52
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Akyurt’ta Çiftçilere Arılı Kovan Desteği

Akyurt’ta Çiftçilere Arılı Kovan Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, Ankara Balı üretiminin artırılması ve arıcılıkla uğraşan vatandaşlara destek sağlanması amacıyla başlattığı “Arılı Kovan ve Malzeme Desteği” kapsamında Akyurt’taki çiftçilere 550 adet arılı kovan desteği yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Mezarlıklar Daire Başkanı Erol Eraslanoğlu, Akyurt Belediye Başkan Yarımcısı İlhan Şener, Akyurt Ziraat Odası Başkanı Satılmış Kartal, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Beşir Sungur’un katılımıyla Akyurt’ta 110 çiftçiye 5’er adet arılı kovan dağıtımı yapıldı. Çiftçilere arılı kovanın yanısıra arı otu, arı keki ve arıcılık malzemesi desteği de sağlandı.

“DESTEKLEMELER SÜRECEK”

Ankara’da tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için üreticilere gerekli desteği sağlayacaklarını belirten Kırsal Hizmetler ve Mezarlıklar Daire Başkanı Erol Eraslanoğlu, “Akyurt’ta 110 kişiye 550 arılı kovan dağıtımını gerçekleştirdik. Daha önce planladığımız şekilde arılı kovan desteğini çiftçilerimize sağlıyoruz. Burada herhangi bir kura çekilişimiz yok, şartları sağlayan herkes bu destekten yararlanabiliyor. Bu desteklemelerin yanı sıra makine parkını da güçlendireceğiz. Ziraat odalarına makine dağıtımımız olacak. 15-20 gün içinde ikişer adet taş toplama makinesi, ikişer adet katı gübre römorku vereceğiz. Bundan sonra çiftçinin faydalanabilmesi için bu koordinasyonları ziraat odaları sağlayacak ve çiftçinin kullanımına sunacağız” dedi.

BAŞKANDAN “MACAR FİĞİ TOHUMU” TALEBİ

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından taleplerin toplandığını ve Ziraat Odasıyla birlikte desteklemelerin yerine getirildiğini söyleyen Akyurt Ziraat Odası Başkanı Satılmış Kartal, “Tarımın geliştirilmesi için ilçemize verilen desteklerden dolayı Kırsal Hizmetler ve Mezarlıklar Daire Başkanımız Eraslanoğlu’na çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum. Bizleri hiç geri çevirmediler, verilen tüm sözler yerine getirildi. Arıcılık desteğinin yanı sıra ilçemizde 32 kişiye 105 bin adet sebze fidesi, 213 kişiye de 40 ton yem bitkileri tohumu dağıtımı yapıldı. Çiftçilerimiz macar fiği tohumu desteği de bekliyor. Bu talebi çiftçilerimiz adına başkanımıza iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı