fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,3472
  %-0,18
 • EURO
  8,8906
  %-0,14
 • ALTIN
  410,63
  %0,13
 • BIST
  1.529
  %0,09
Akyurt Belediyesi’nden Sert Cevap

Akyurt Belediyesi’nden Sert Cevap

Akyurt Belediyesi 31 Aralık 2014 tarihinde basılı yayınımızda yer alan haber ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Akyurt Belediyesi 31 Aralık 2014 tarihli 505 sayılı basılı yayınımızda “Sayıştay Akyurt Raporunu Açıkladı” başlığıyla manşetten yayınladığımız haber ile ilgili olarak açıklama yaptı. Haberimizden alıntılarında yer aldığı açıklamada “İçeriği çarpıtılmış, önemsiz kısımların öne çıkarıldığı bu haberle ilgili takdiri siz vatandaşlarımıza ve okuyucularımıza bırakıyoruz.” ifadelerine yer verildi. 

“İZİN VERMEYECEĞİZ”

Akyurt Belediyesi web sitesinde yayınlanan açıklamada şu görüşlere yer verildi “Akyurt Belediyesi 2013 yılına ilişkin yukarıda belirtilen ve ekte yer alan mali rapor ve tablolarının, “Denetim Görüşünün Dayanakları” bölümünde açıklanan nedenlerden dolayı “Maddi Duran Varlıklar” hesap alanları hariç tüm önemli yönleriyle doğru ve güvenilir bilgi içerdiği kanaatine varılmıştır.

Ayrıca tüm belediyeler içerisinde, çalışmalarını olması gerektiği gibi gerçekleştirdiği için teşekkür edilen Belediyemizin bu tür haberlerle itibarsızlaştırılmasına izin verilmeyecektir. İçeriği çarpıtılmış, önemsiz kısımların öne çıkarıldığı bu haberle ilgili takdiri siz vatandaşlarımıza ve okuyucularımıza bırakıyoruz.”

“SAYIŞTAY RAPORU İTİBARSIZLAŞTIRIR MI?”

Gazetemizde yer alan haberde sayıştayın denetim raporunda yer alan bulguların başlıklarına yer verilirken, belediyenin raporda yer alan görüşlerine de yer verildi.

Haberimizde “Belediye Maden Paylarının Tahakkuk ve Tahsilinin Yapılmaması”, “Taşınırlara İlişkin İşlem ve Kayıtların Taşınır Mal Yönetmeliği’ne Uygun Yapılmaması” bulgularında yer alan açıklamalar ise kısmen olarak yayınlandı.

Akyurt Belediyesi tarafından “itibarsızlaştırma girişimi” olarak değerlendirilen ve haberimizde yer alan açıklamalar Sayıştay Raporu’nda yer almaktadır.

Kimseyi suçlu ilan etmediğimiz haberimiz için yapılan “Belediyemizin bu tür haberlerle itibarsızlaştırılmasına izin verilmeyecektir.” ifadelerininin de yer aldığı Akyurt Belediyesi web sitesinde yer alan açıklamayı ‘basına müdahale’ olarak değerlendiriyoruz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı