fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,2948
  %-0,23
 • EURO
  10,0119
  %0,16
 • ALTIN
  484,89
  %1,53
 • BIST
  1.428
  %0,54
Akyurt Belediye Başkanı Ayık’tan Açıklama

Akyurt Belediye Başkanı Ayık’tan Açıklama

Akyurt’ta bugün saat:13:51’e yaşanan 3.9 şiddetindeki deprem tedirginliğe neden oldu. Yaşanan son depremin ardından açıklamada bulunan Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, “Tüm vatandaşlarımıza acil durumlarda toplanma alanlarına çağırıldıklarında anonslara uymalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Manisa, Akyurt ve Elazığ’da yaşanan şiddetli depremlerin ardından Türkiye genelinde insanların bilinçlenmesi için çalışmalar yapılmaya devam ediyor. İl ve ilçelerde acil durum toplanma alanları belirlendi, daha önceden belirlenmiş alanlarda ise tabela ve yer bildirim çalışması yürütüldü.

18 NOKTA GÜVENLİ BÖLGELER OLARAK BELİRLENDİ – Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı AFAD ve Belediyemizin yürüttüğü çalışma sonucunda ilçemizde 18 adet acil durum toplanma alanı belirlenerek, toplanma noktalarına tabelalar yerleştirildi. 35 bin nüfuslu ilçemizde Yeşiltepe mahallesinde 5, Yıldırım ve Beyazıt mahallelerinde 4’er, Kalaba ve Atatürk mahallelerinde 2’şer ve Güzelhisar mahallesinde 1 adet olmak üzere toplam 18 nokta, her türlü afet ve acil durumlarda insanların toplanabileceği güvenli bölgeler olarak belirlendi.

AYIK: ALLAH ÜLKEMİZİ AFETLERDEN KORUSUN – Belediye Başkanımız Hilal Ayık çalışma hakkında şu bilgileri verdi “Ülkemiz deprem kuşağında yer alıyor. Bu nedenle acil durum dediğimizde ilk aklımıza gelen şey deprem oluyor. Ancak Allah göstermesin sel felaketi, savaş durumu, kimyasal felaketler gibi çeşitli durumlar da acil durum listesine dahil edilebilir. Son 1 hafta içerisinde Manisa, Akyurt ve Elazığ’da çok şiddetli depremler meydana geldi. Elazığ’daki depremin yıkıcı sonuçlarının ardından güvenli bölge tespitleri yeniden önem kazandı. Bir kez daha depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ekip arkadaşlarımız geçtiğimiz yıl Ekim ayında çalışmalarını tamamlayarak alanları belirledi. Daha önce de sizinle paylaştığımız bu bilgiyi yeniden paylaşma ihtiyacı duyuyoruz. Tabelalar da yerleştirilerek çalışma tamamlandı. Eğitim sayesinde her türlü acil durumda yapılması gerekenler çocuklarımıza öğretildiğinde bu yaptığımız çalışma amacına ulaşmış olacak. Tüm vatandaşlarımıza acil durumlarda toplanma alanlarına çağrıldıklarında anonslara uymalarını tavsiye ediyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun. Bu önlemler bizlerin afetlerden asgari şekilde etkilenmemizi sağlayacağı için çok önemli.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı