fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3634
  %1,01
 • EURO
  10,1469
  %0,59
 • ALTIN
  493,22
  %0,84
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Aday Adayları Çubuk’ta Bir Araya Geldi

Aday Adayları Çubuk’ta Bir Araya Geldi

Çubuk Dernekler Federasyonu (ÇUDEF) tarafından AK Parti milletvekili aday adaylarının katılımıyla dayanışma ve tanışma toplantısı gerçekleştirildi.

ÇUDEF tarafından organize edilen toplantıya AK Parti Çubuk İlçe Başkanı Baki Demirbaş, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ile Akyurt ve Çubuk ilçelerinden AK Parti 2. Bölge Milletvekili aday adayı olan Semanur Olcay, Eren Dolay, Ercan Alptekin, İlhami Alpaslan ve Sadık Yamaç katılım gösterdi.

“EN BÜYÜK DESTEĞİ SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ OLARAK BİZLER VERECEĞİZ”

ÇUDEF tarafından gerçekleştirilen toplantıda konuşan Recep Taş, federasyon olarak milletvekili adaylarına desteklerinin süreceklerini belirterek “Milletvekili adaylarımıza destek olmak için bu toplantıyı organize ettik. ÇUDEF olarak tüm siyasi partilere mensup üyelerimiz var. Hangi siyasi partiden olursa olsun bu toprakları benimsemiş, duygu birlikteliği yapmış siyasetçilerimiz bizleri mecliste temsil etsin istiyoruz. Kuzey Ankara’nın makus talihi bölgemizden milletvekili çıkardığımızda değişecektir. Akyurt ve Çubuk’u birbirinden ayıramayız, iki ilçe halkının birlikte hareket ederek milletvekili aday adaylarımızı desteklemelerini istiyoruz. En büyük desteği sivil toplum örgütleri olarak bizler vereceğiz. İnşallah adaylarımızda milletvekili olduğunda bölgemize gereken değeri vereceklerdir” dedi.

“ÖNEMLİ BİR BÖLGEDE YAŞIYORUZ”

“Türkiye’de yeni bir sisteme doğru, başkanlık sistemine doğru gidiyoruz.” diyen Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, “Böyle bir toplantıyı düzenledikleri için ÇUDEF’e teşekkür ediyorum. Siyasetin amacı hizmet etmektir, bu yolda da en önemlisi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yer alabilmektir. Türkiye’de yeni bir sisteme doğru, başkanlık sistemine doğru gidiyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda başkanlık sistemi oturacak ve dar bölgeli seçim sistemiyle daha çok yerel adaylar ile mecliste temsil etme hakkı olacaktır. Memleketi neresi olursa olsun Ankara’nın derdiyle dertlenecek, Ankara için elini taşın altına koyacak milletvekili adaylarımız olacaktır. Akyurt, Çubuk, Pursaklar, Kalecik olarak Ankara Savaşı’nın yapıldığı önemli bir bölgede yaşıyoruz. Bizlerde Ankaramız için önemli olan bu bölgeden seçilmiş milletvekillerimiz olsun istiyoruz” dedi.

“ADAY TALEBİ İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ”

“Akyurt ve Çubuk birbirini ayırmadan tam bir destek içerisinde, ayrım yapmadan Kuzey Ankara birlikte hareket ediyor.” ifadelerini kullanan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, “Yerel adaylara seçilebilecek yerlerden şans tanınırsa bu fayda iki türlü işleyecektir. Hem daha çok oy desteği olacak hem de seçilecek adayların yerel olması halkın taleplerini yerine getirme ve siyasi sonuçlara ulaşma bakımından fayda sağlayacaktır. Bölgemizden milletvekili adayı talebinin bu kadar yükseldiğini ilk defa görüyoruz.Ortaya çıkan bu desteklerle seçilen milletvekili de bölgesine hizmet ederek katkı sağlayacaktır. Akyurt ve Çubuk birbirini ayırmadan tam bir destek içerisinde birlikte hareket ediyor. Aday adaylarımıza cesaretlerinden dolayı tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.” dedi.

“GAYEMİZ MEMLEKETİMİZE HİZMET”

AK Parti Ankara 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Eren Dolay, “Büyüklerimizle istişare ederek yola çıktık, bölge halkı özgüvenle hareket ettiği takdirde bu bölgeden milletvekili çıkaracağımıza inanıyorum. Bizim için amaç Ankara’ya hizmet etmek olacaktır. Biz birinci sırada da olsak, sonuncu sırada da olsak, listeye giremesek bile gayemiz memleketimize hizmet etmek olacaktır. Bundan sonra da bu anlayışla çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Destekleriniz için herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Miletvekili aday adayları ise yapmış oldukları konuşmalarla kendilerini tanıtarak bu süreçte destek taleplerini ilettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı