fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
300 kadın Okuma Öğrendi

300 kadın Okuma Öğrendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı okuma yazma seferberliğine Altındağ Belediyesi’nden tam destek… Okuma yazma öğrenen 300 kadın sertifikalarını çocukları ve torunlarının ellerinden aldı.
Her yaşta eğitime büyük önem veren Altındağ Belediyesi, Kadın Eğitim ve Kültür Merkezleri’nde açtığı okuma yazma kurslarıyla Altındağlı kadınların hayatını değiştirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen çalışmalar kapsamında bu yıl 300 kadın okuma yazma öğrendi. Ulucanlar Yarı Açık Mahkum Yemekhanesi’nde düzenlenen toplu sertifika programda okuma yazma öğrenen kadınlar, sertifikalarını çocuklarının ve torunlarının elinden almanın heyecanını yaşadı.
OKUMA YAZMA BİLMEYEN KALMAYACAK
Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, ” Burada bir başarı öyküsü var. Belediyemizin açmış olduğu kurslara gelerek okuma yazma öğrenen Altındağlı kadınlar hayatlarına yeni bir pencere açtı. Göstermiş oldukları bu azim ve kararlılık gençlerimize de örnek olmalı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kıymetli eşi Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin başlattığı okuma yazma seferberliğine Altındağ Belediyesi olarak bizlerde tam destek veriyoruz. Okuma yazma öğrenen 300 Altındağlı kadını tebrik ediyorum. İnşallah Altındağ’da okuma yazma bilmeyen kimse kalmayana dek eğitim mücadelemiz sürecek” ifadelerini kullandı.
BAŞKAN BALCI’YA TEŞEKKÜR
Sakarya Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi üyelerinden 75 yaşındaki Fatma Yağmuroğlu, açılan kurslara katılarak okuma yazmayı öğrendi. Öğrenmenin yaşının olmadığını dile getiren Fatma Yağmuroğlu, “Altındağ Belediyesi’nin açmış olduğu okuma yazma kurslarına katılmadan önce bir yere gidip gelemiyordum. Bir yere gitmeye kalktığımda ne otobüsün ne minibüsün nereye gittiğini anlayamıyordum. Altındağ Belediyesi’nin açmış olduğu okuma yazma kursu benim hayatımı değiştirdi. 75 yaşında okuryazar oldum. Artık kendi işimi kimseden yardım almadan rahatlıkla halledebiliyorum. Bize verdiği destekten ötürü Başkanımız Asım Balcı’ya çok teşekkür ediyorum” dedi.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
altındağ okuma

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı