SİZ DE YAZIN...

Yıldırım Mahallesi’nde Revizyon İmar Tamamlandı

Yıldırım Mahallesi’nde Revizyon İmar Tamamlandı

reklam

Akyurt Belediyesi tarafından Yıldırım Mahallesi’nde gerçekleştirilen revizyon imar tamamlandı.

Akyurt Belediyesi tarafından Yıldırım Mahallesi merkez camii ve müftülüğün yer aldığı bölgeyi kapsayan 35 hektarlık alanda parselasyon düzenleme çalışmaları tamamlandı.

İmar revizyonu nedeniyle, Akyurt’ta en çok nüfusa sahip olan Yıldırım Mahallesi’nin bir bölümünde inşaa izni verilmiyordu. Söz konusu alanda düzenli yapılaşmayı sağlamak amacıyla Akyurt Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalarda sona gelinirken tapuda tescil aşamasına başlandı.

Yıldırım Mahallesi’nde önümüzdeki aydan itibaren tapu tescil işlemlerinin bitmesiyle birlikte, tapuların dağıtılacağı ve alanın yapılaşmaya açılacağı belirtildi.

BOZULMAMIŞ ADALAR NE OLACAK?

Yıldırım Mahallesi’nin yine bir bölümünde de imar revizyonu için planlama yapılıyor. Akyurt Belediyesi tarafından bozulmamış adalarda uygulanan yüksek kat izni de geçici olarak durduruldu.

Yapılaşmanın bulunduğu adalarda yapılaşma izni verilirken, bozulmamış adalarda ise yapılaşma izni verilmiyor. Akyurt Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar ile birlikte bu bölgelerde imar revizyonu ile birlikte okul, park gibi sosyal donatı alanlarının yüz ölçümlerinin artırılmasının yanı sıra geniş yollar ile birlikte yeni bir planlamanın yapılması hedefleniyor.

“TAKİPÇİSİ OLACAĞIM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çevreye duyarlı kentler için çok talimat verdim. Her yerde çok katlı binalar. Bundan sonra izin verilecek binalar 5 artı bir olacak. Takipçisi olacağım” ifadelerini kullanmıştı. Buna göre 4-5 katlı binaların bulunduğu alanlarda yüksek kata izin verilmeyeceği ifade ediliyor. Akyurt’ta yüksek kat uygulamasının ise bölgesel olarak devam edeceği belirtiliyor.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM