SİZ DE YAZIN...

“Silaha Son” Gerçekleşemedi

“Silaha Son” Gerçekleşemedi

Meskun mahalde silah atmak yasak olmasına rağmen, bazı vatandaşlar bu yasağı çiğnemeye devam ediyor.

4 Ağustos 2017 tarihli sayımızda “Silaha Son” manşetiyle yayınlanan haberde silah atmanın önüne geçilmesi için alınacak tedbirlerin yer aldığı bir haberimiz yayınlanmıştı.

Söz konusu haberde; “Akyurt’ta düğünlerde atılacak silaha karşılık ciddi derecede yaptırımlar uygulanacağı kaydedildi.
Akyurt Kaymakamlığı binasında muhtarlar ile gerçekleştirilen toplantıda düğünlerde silah atılmaması için alınabilecek önlemler ve yaptırımlar ele alındı. Kaymakam Osman Altın’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda İlçe Emniyet Müdürü Özkan Demirağ, düğünlerde silah atma adetinin son bulması için yasaklama ile birlikte düğünlerde personel görevlendirileceğini ifade etti.” görüşlerine yer verilmişti.

Ancak Türk Ceza Kanunu’na göre meskun mahalde silah atmak yasak olmasına rağmen, bazı vatandaşlar düğünlerde ve diğer “özel” günlerinde silah atma eylemini gerçekleştirmeye devam ediyor.

Sosyal medyadan paylaşımda bulunan bir vatandaş seyir halindeyken aracına “kör kurşun” isabet ettiğini belirterek silah atanlara tepkisini dile getirdi.

Acı bir olayın yaşanmaması için yetkililerden gerekli önlemlerin alınmasını isteyen vatandaşlar “Özellikle düğünlerde silah atılması nedeniyle çocuklarımız için endişe ediyoruz. Diğer günlerde de silah sesleri duyuyoruz. Acı bir olayın yaşanmaması için yetkililerden gerekli önlemleri almalarını istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getiriyor.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Bölüyorum ama 2 dakikadır buradasın. Bir Like ile bizi Facebook’ta takip edebilirsin. 🙂