SİZ DE YAZIN...

“Mansur Başkanla Birlikte Tüm Sorunları Çözeceğiz”

“Mansur Başkanla Birlikte Tüm Sorunları Çözeceğiz”

İyi Parti Akyurt Belediye Başkan Adayı Selami Ünür Akyurtlu besicilerle toplantıda bir araya geldi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Mansur Yavaş da görüntülü arama ile besicilerle telefonda görüştü.

Akyurt Belediyesi Kültür Evi’nde gerçekleştirilen toplantıya İyi Parti Akyurt Belediye Başkan Adayı Selami Ünür’ün yanı sıra belediye meclis üyesi adayları da katılım gösterdi. Besicilerin sorunlarını dinleyen ve çözüm önerilerini sunan İyi Parti Akyurt Belediye Başkan Adayı Selami Ünür, yaşanan sorunların basit olduğunu belirterek bugüne kadar ihmal edildiğini söyledi.

“NEDEN AKYURT’UN ÇİFTÇİSİ KAZANMASIN”

Ünür, “Mansur Başkanımız’dan da sözünü aldık, besicilerimize gerekli desteklemelerin tamamı sağlanacaktır. Bugün yaşadığımız en büyük sıkıntı üreticinin desteklenmemesi ve köylümüzün üretimi bırakmasından kaynaklanıyor. Gübre, yem ve tohum desteklemelerini besicilerimize ve çiftçilerimize sağlayacağız. Mansur Başkanımızın da belirttiği gibi bugün Büyükşehir Belediyesi İzmir’den, Aydın’dan bitki alımı yapıyor. Neden Akyurt’umuzun çiftçisi kazanmasın” dedi.

Hayvansal atıklar nedeniyle cezalar kesildiğini söyleyen besicilere Akyurt Belediye Başkan Adayı Selami Ünür, gerekli kolaylığın sağlanacağını söyledi. Ünür, “Akyurt Belediyesi hayvansal atıkların toplanmasını üstlenerek bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Aynı zamanda gerekli olan kesimhane tesisi de bir an önce ilçemize kurulacak. Kooperatifleşme sağlanarak, üretim teşvik edilecek ve pazarlanması konusunda da belediye olarak öncü olacağız” dedi.

“BEN VE MECLİS ÜYELERİMİZ MAAŞ ALMAYACAK”
Akyurt’ta başarılı öğrencilerin tespitinin yapılarak burs verileceğini belirten Ünür, “Ben ve Meclis üyelerimiz bir kuruş para almayacağız. Maaşımızın tamamını ilçemizde başarılı öğrencilere burs olarak dağıtacağız” şeklinde konuştu.

YAVAŞ, BESİCİLERLE GÖRÜNTÜLÜ KONUŞTU
Toplantıda Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş besicilerle görüntülü arama ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Besicilerin sorunlarının çözülebilir ve basit meseleler olduğunu söyleyen Yavaş, “Hem çiftçilerimize hem de besicilerimize sözleşmeli üreticilik yaptıracağız. Entegre tesis için projemizi hazırladık, pazar günü Çubuk’ta gerçekleştireceğimiz toplantıda açıklayacağım. Bunlar çözülmeyecek sorunlar değil, her biri basit sorunlar” dedi.

Bir besicinin “Akyurt’ta adayınız kazanamazsa eğer yine aynı hizmetleri sunacak mısınız?” sorusunu yanıtlayan Yavaş şu ifadeleri kullandı: “Melih Gökçek 25 yıl belediye başkanlığı yaptı, 25 yıl boyunca diğer partilerin belediye başkanları dahil, başkanlar ile bir araya gelmedi. Mesele bir şehri beraber yönetmek kimse bizim düşmanımız değil. Ayrımcılık yapacaksak bizim onlardan ne farkımız olacak”

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Bölüyorum ama 2 dakikadır buradasın. Bir Like ile bizi Facebook’ta takip edebilirsin. 🙂