SİZ DE YAZIN...

Belediye’den yol ve kaldırım seferberliği

Belediye’den yol ve kaldırım seferberliği

reklam

Akyurt Belediyesi tarafından yapılacak olan çalışma ile bozuk yol ve kaldırımlar yeniden düzenlenecek.

Akyurt genelinde Ankara Büyükşehir Belediyesi, Akyurt Belediyesi ve ASKİ tarafından altyapı çalışmaları tüm hızıyla sürdürülüyor. Gerçekleştirilen çalışmalar nedeniyle kaldırım ve yollarda yaşanan bozukluklar ise vatandaşların tepkilerine neden oluyor. Altyapı çalışmaları nedeniyle kazılmış ve sadece toprakla örtülmüş sokaklar ve düzensiz yapılmış olan yama ve benzeri yapılar hem yaya geçişlerine hem de araba geçişlerine büyük zorluklar yaşatıyor.

KALDIRIM VE YOLLAR YENİDEN DÜZENLENECEK
Kent estetiği açısından da olumsuzluk oluşturan kaldırım ve yollar için Akyurt Belediyesi harekete geçiyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından bazı mahalle yollarının genişletilmesi ve asflaltlanması için çalışma yürütülürken Akyurt Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçe merkezinde yol ve kaldırımlar yeniden gözden geçirilecek.

BELEDİYE MECLİSİ’NDE GÖRÜŞÜLDÜ
Akyurt Belediye Meclisi’nde de gündeme gelen konu üzerine çalışmaların ivedikle yürütülmesi planlanıyor. Belediye Meclisi’nde yapılan görüşmelerde ise “Ankara’nın yaşanabilirlik kalitesi en yüksek ilçelerinden biri olarak ve yeni binaların sayıca çok olduğu bir yerleşim merkezi olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile koordinasyon yapılarak tüm sokaklarımızın hem yol hem de kaldırımlarının yeniden gözden geçirilmesi ve asfalt faaliyetlerinin ivedilikle daha estetik, daha düzenli, kullanışlı ve özenli yapılmasının planlanması ve başlatılması hususları komisyonca uygun bulunmuştur” ifadelerine yer verildi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM