SİZ DE YAZIN...

Ankara’ya Yeni Mesire Alanı

Ankara’ya Yeni Mesire Alanı

“Sadece Akyurt’a değil, Ankara’ya yeni bir mesire alanı kazandırıyoruz” diyen Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Ganinin Ağıl’da inşaa edilen gölet için “Akgöl” ifadesini kullandı. DSİ ve Akyurt Belediyesi işbirliği ile Ganinin Ağıl Mevkii’ne inşaa edilen gölet su tutmaya başladı.

KAMP BÖLGESİ OLACAK
Sadece Akyurt’a değil, Ankara’ya yeni bir mesire alanı kazandırdıklarını belirten Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, “Kasım Ayı itibariyle Orman Bakanlığı ile işbirliği içerisinde ağaçlandırma çalışması yürüteceğiz. Ağaçlandırma çalışmamız sadece çam ile sınırlı kalmayacak, ticari getirisi olan kayısı ve badem gibi ağaçlarda dikeceğiz. Mesire alanı aynı zamanda Akyurt’a meyvesiyle de ticari kazanç sağlayacak. Ağaçlandırılacak olan arazi belediyemiz mülkiyetine ait. Bu bölgeyi aynı zamanda kamp bölgesi olarak da düşünüyoruz.” dedi.

AKYURT’UN AKGÖL’Ü OLACAK
“Çubuk’un Karagölü var, Akyurt’un da Akgöl’ü olacak” diyen Ayantaş, “Bölgede yapacağımız olan çalışmalarla Akyurt’un Akgölü olacak. Gölün su tutmaya başlamasının ardından biz buraya 10 bin adet balık bıraktık. Ancak bazı vatandaşlarımız ağ atarak henüz büyümemiş olan balıkları tutuyorlar. Vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlı olmalarını istiyoruz. Balıkları buraya bırakmamızdaki amacımız vatandaşlarımızın av merakını gidermeleri ve bu alanda hoş vakit geçirmeleri. Bu nedenle biz av sezonu açıldığında duyurusunu yapacağız. Bu konuda biraz sabırlı olmalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Bölüyorum ama 2 dakikadır buradasın. Bir Like ile bizi Facebook’ta takip edebilirsin. 🙂