SİZ DE YAZIN...

Akyurt’ta Mesleki Tanıtım Fuarı

Akyurt’ta Mesleki Tanıtım Fuarı

reklam

Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Tanıtım ve Yöneltme Komisyonu tarafından Akyurt’ta meslek tanıtımı ve yöneltme fuarı gerçekleştirildi.

Fuarın açılışını Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Başkan Vekili Ertekin Şan, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İrfan Yurtdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Aycan ve Ak Parti Akyurt İlçe Başkanı Veysel Fırat birlikte yaptılar.Akyurt Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterisinin ardından Akyurt Nevzat Hüseyin Tiryaki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Akyurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Akyurt Nusret Fişek mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, kendi geliştirdikleri projelerden oluşan fuarda meslek seçimi yapacak öğrenciler için tanıtım yaptı.
“ÇOCUKLARIMIZIN BAŞARISI İÇİN ÖNEMLİ”

Açılışta konuşma yapan Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş “Çocuklarımız, ülkemizin geleceği. Onların en iyi şekilde yetişmesi, güzel mesleklerde çalışması ve ülkemize faydalı işler yapabilmesi için kendi hayatını yönlendirme sorumluluğuna sahip olması gerekir. Bizler eskiden ailelerimizin yönlendirmesiyle bir yerlere geldik. Ancak bu her zaman başarı getirmez. Çocuklarımız kendi iradeleriyle mesleklerini seçtikleri zaman daha başarılı olacaklarına inanıyorum. Farklı meslek gruplarının çalışmalarından oluşan bu fuar, gelecekte çocuklarımızın nasıl bir meslek istediğinin farkında olması, başarılı olmasını da etkileyecektir” ifadelerini kullandı.

YSN_3421 YSN_3413

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM