fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  6,8629
 • EURO
  7,8005
 • ALTIN
  398,56
 • BIST
  1,1360
Akyurt’ta 10 bin konuta dezenfektan dağıtımına başlandı

Akyurt’ta 10 bin konuta dezenfektan dağıtımına başlandı

Akyurt Belediyesi tarafından 10 bin haneye dezenfektan dağıtımına başlandı. Kapı kapı gezen Akyurt Belediyesi ekipleri “Sizlere Hilal Başkanın selamını getirdik, bizler sizler için sahadayız, sizler de evinizde kalın” uyarısında bulunuyor.

Koronavirüs vakalarının görülmeye başlanması ile birlikte ilçedeki okullar, camiler, okul servisleri, işçi servisleri, resmi kurumlar, Kur’an kursları, otobüs durakları, ticari taksiler, dolmuşlar, halk otobüsleri, pastane ve kafeler ile cadde ve sokakları dezenfekte eden Akyurt Belediyesi Akyurt’taki tüm hanelere el dezenfektanı dağıtmaya başladı. Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, “Biz onlar için sahadayız. Eğer işimizi kolaylaştırmak istiyorlarsa yapacakları tek şey evlerinde kalmak” dedi.

“ESNAFA VE VATANDAŞLARA DEZENFEKTEN DAĞITILIYOR”
Ekiplerin gece gündüz demeden çalıştığını söyleyen Başkan Ayık, “Genel olarak dezenfekte çalışmalarımızı sürdürdük. Sokaklarımızı, caddelerimizi ve çöp konteynırlarımızı düzenli olarak yıkadık. İlçemizde bulunan kurumların dezenfekte işlemlerini gerçekleştirdik. Son olarak ilçemizde bulunan 10 bin haneye ve esnafımıza el dezenfektanı dağıtıyoruz. Kutu içinde Sağlık Bakanlığı’mızın yayınlamış olduğu 14 altın kuralın yer aldığı bir broşürde var. Sahadaki ekiplerimiz hem broşürleri veriyor hem de vatandaşın evde kalması için tatlı uyarılarda bulunuyorlar. Asıl maksadımız bu. Vatandaşımızın evde kalma bilincini oturtmak istiyoruz. Çünkü biz gece gündüz onlar için sahadayız. Sahada ekiplerimiz sokaklarda caddelerde çalışırken onların evden çıkması alınan tabirlerin boşa çıkmasına neden oluyor. Lütfen evinizde kalın biz bunu istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“VEFA GRUBUMUZU KAYMAKAMLIK İLE BİRLİKTE KURDUK”
65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşlar için çıkarılan genelgeyi hatırlatan Başkan Ayık, “Vefa grubumuzu kaymakamlığımız ile birlikte kurduk. Bu kapsamda kolluk kuvvetlerimiz 4 koldan 65 yaş üstü büyüklerimizden ya da kronik hastalığı olanlardan talepler geldiğinde gerek alışveriş ihtiyaçları, gerekse eczaneyle ilgili ihtiyaçlarını tamamlıyorlar. Tekrar ediyorum. Biz onlar için sahadayız. Eğer işimizi kolaylaştırmak istiyorlarsa yapacakları tek şey evlerinde kalmak” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

Açıklamanın ardından haneleri tek tek dolaşan Akyurt Belediyesi Zabıta ekipleri dezenfektan ve 14 kuralın bulunduğu kutuları teslim ederek vatandaşların evden çıkmamaları konusunda uyardı. Vatandaşlar ise belediyenin bu çalışmasından sebep mutlu olduklarını dile getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. Dezenfektan önemli bu da güzel bir uygulama ancak korona böyle def edilebiliyor mu gerçekten. Bu şekilde virüse engel olabilir miyiz. Sokağa çıkma yasağı şart. O zaman da insanlar ne yiyip ne içecek. 🙁 belirsizlik. Stres olduk

 2. Umarız bu beladan kısa sürede kurtuluruz teşekkürler hilal ayık. Teşekkür Akyurt belediyesi

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı
2020-07-10 21:46:31
2020-07-01 21:38:33
2020-06-21 11:49:46
2020-06-21 01:53:05