SİZ DE YAZIN...

AK Parti’de Rekor Başvuru

AK Parti’de Rekor Başvuru

Mart 2019’da gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde AK Parti’den 11 aday adayı başvuruda bulundu. İlk kez Akyurt’ta rekor başvuru gerçekleşirken Belediye Başkanları ve İlçe Başkanları ise doğal aday olarak kabul edliyor. Bu durumda başvuranlarla birlikte sayı da 13’e yükselmiş oldu.

‘SÜRPRİZ İSİM’ DE DEĞERLENDİRİLECEK
2014 yerel seçimlerinde de aday adayı olan Oktay Bağcı, Erdoğan Karakaş ve Satılmış Gürbüz’ün yanı sıra bugüne kadar parti de çeşitli görevlerde bulunmuş diğer isimlerde aday adaylığı müracaatını gerçekleştirdi. Bu isimler arasında kurucu üye olan Fethi Avcı ismi dikkat çekti. Son başvuru tarihi olan 16 Kasım’da da iki isim aday adaylığı başvurusunda bulundu. Öte yandan kulislerde aday adaylığı başvurusunda bulunmayan bir ismin de adaylık sürecinde değerlendirileceği konuşuluyor.

MUHALEFET SESSİZ
Yerel seçimlere 4 ay gibi kısa bir süre kalmasına rağmen adaylar henüz sahaya inmedi. AK Parti’de aday adaylığı başvuruları 16 Kasım 2018 tarihinde sona ererken, muhalefet partileri de adaylarını açıklamadı.

AK Parti 2014 yerel seçimlerinde 21 Ocak 2014 tarihinde Ankara’da ilçe başkan adaylarını açıklamıştı. Mart 2019’da gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde adayların daha erken açıklanacağı belirtilirken Belediye Meclis Üye Aday Adaylığı için son başvuru tarihi olan 3 Aralık’tan sonra adayın netleşmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz yerel seçimlerde yaklaşık bir yıl önce adayını açıklayarak seçim çalışmalarına başlayan MHP’de de bekleyiş sürüyor. MHP’de 2014 yerel seçimlerinde olduğu gibi Hakan Türkdağ ismi ön plana çıkarken, ana muhalefet partisi CHP ile ilk kez yerel seçime katılacak olan İyi Parti cephesinden de henüz resmi bir açıklama gelmedi.

AK PARTİ’NİN ADAY ADAYLARI

1- Abdullah Emin Tekin
2- Fethi Avcı
3- İrfan Yurtdoğan
4- Satılmış Gürbüz
5- Ercan Alptekin
6- Seyhan Bağcı
7- Oktay Bağcı
8- Nusret Şimşek
9- Dursun İlgün
10- Erdoğan Karakaş
11-Sebi Metin Çınar
Aday adaylığı başvurusunda bulunanların yanı sıra Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ve AK Parti İlçe Başkanı Kadir Gürbüz de doğal aday adayı olarak değerlendiriliyor.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Bölüyorum ama 2 dakikadır buradasın. Bir Like ile bizi Facebook’ta takip edebilirsin. 🙂