Ziraat Odaları’ndan çiftçilere ‘vergi iade’ hatırlatması

Ziraat Odaları’ndan çiftçilere ‘vergi iade’ hatırlatması

ABONE OL
Aralık 28, 2021 09:34
Ziraat Odaları’ndan çiftçilere ‘vergi iade’ hatırlatması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımsal desteklerden Gelir Vergisi kesintisi iade talep dilekçesi başvurusu için son günün 31 Aralık 2021 Cuma günü olduğunu hatırlattı.

ANKARA (İGFA) – Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımsal desteklerden gelir vergisi kesintisi iade talep dilekçelerinin son tarihi ve detaylarına ilişkin açıklama yaptı.

Bayraktar, 2016 yılından beri olan tarımsal destek ödemelerinden kesilen gelir vergisinin iadesi için çiftçilerin en geç 31 Aralık 2021 tarihine kadar dilekçelerini eksiksiz biçimde doldurarak başvuruda bulunmaları gerektiğini söyledi.

Söz konusu talep dilekçelerini internet ortamında doldurabilecekleri gibi, elden veya posta yoluyla kendilerinin seçecekleri vergi dairelerine ya da mal müdürlüklerine de verebileceklerini hatırlatan TZOB Genel Başkanı Bayraktar, kendisine destek ödemesinde bulunulan hak sahiplerinin mirasçıları tarafından iade talebinde bulunulması halinde ise dilekçe ekine ‘mirasçılık belgesi’ ile ‘veraset ve intikal vergisi ilişik kesme belgesinin de eklenmesi şartıyla mirasçıların hisseleri oranında iadeden yararlanabileceğini kaydetti.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.