fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5425
  %0,14
 • EURO
  8,9917
  %0,13
 • ALTIN
  413,87
  %0,64
 • BIST
  1.542
  %0,26
“Yüzün üzerinde proje hedefimiz var”

“Yüzün üzerinde proje hedefimiz var”

Akyurt Kalkınma Derneği kuruluşunun ardından istişare toplantılarını sürdürüyor. Toplantılarda alanlarında uzman kişiler ile bilgi alışverişi yapılıyor.

NASIL BAŞLAMALI, NEREDEN BAŞLAMALI?6 aylık bir sürecin ardından kurulan Akyurt Kalkınma Derneği çalışmalarını şekillendirmek üzere toplantılarını sürdürüyor.  Akyurt Kalkınma Derneği’nde gerçekleştirilen toplantıya, şehir plancısı Şibay Tuğsavul, Ziraat Teknikeri ve İktisatçı Hidayet Muslu, Sağlık Bakanlığı’nda Uzman Aydın Demir, Eğitimci Cemal Ünlü ve dernek yöneticileri katılım gösterdi. Yaklaşık 6 saat süren toplantıda, daha önce farklı sivil toplum örgütleri tarafından gerçekleştirilmiş olan projeler ile birlikte Akyurt’un kendine has özellikleri incelendi. Toplantıda, “nasıl başlanmalı, nereden başlanmalı, neler yapılabilir?” sorularının cevabı arandı.

“YÜZÜN ÜZERİNDE PROJE VAR”

Gerçekleştirilen toplantı hakkında bilgi veren Akyurt Kalkınma Derneği Başkanı Onur Kök, “İnce eleyip sık dokuyacağız, en kolay ve en hızlı şekilde gerçekleştirilebilecek projeler ile başlayarak ardından daha fazla yoğun emek isteyen projelere imza atmak istiyoruz. Deneme yanılma yöntemini seçmek yerine ilk olarak işe başarılı çalışmalar gerçekleştirmiş olan derneklerle görüşerek başladık, yapmış oldukları uygulamaları ve projeleri inceledik, Akyurt’ta nasıl uygulanır sorusunun cevabını aradık. Bazı fikirler ortaya çıkmaya başladı, şu an yüzün üzerinde proje hedefimiz var.

“KENDİ KENDİNE YETEN BİR ŞEHİR”

Örnek projeleri incelememizin ardından yine alanında uzman kişilerden destek alarak “Akyurt’un potansiyel analizi”ni çıkaracağız. Bugün yapmış olduğumuz toplantının amacı bu yöndeydi. İlçemizin kendi kendine yeten bir şehir olmasını hedefliyoruz, bu anlamda gerekli plan ve programları hazırlayarak ilçe halkımızı da bilgilendirip, her kesimden destek isteyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Derneğin zamanla bir okula dönüşeceğini de ifade eden Kök “Hazırlık sürecini tamamlamamızın ardından eğitim, sağlık, tarım, hayvancılık, kadın, gençlik gibi komisyonlar kurarak çalışmalarımıza başlayacağız. Akyurt’ta başarılı bir sivil toplum örgütü, geniş katılım ile ilçeye büyük katkılar sağlayabilir. Akyurt Halkı olarak hep birlikte başarabileceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

Kök, gönüllü olarak derneğin hazırlık sürecinden bugüne katkı sağlayan herkese teşekkür ettiğini ifade etti.

DSCF6689 20160226_141547 20160226_104210 20160226_151202

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı