fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
Yavaş: Kuzey Ankara Kalkınacak

Yavaş: Kuzey Ankara Kalkınacak

Ankara sadece merkez ilçelerinden ibaret değil.” diyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş “Neden Akyurt, Çubuk, Pursaklar şehrimizin zenginliğine ortak olmasın” dedi.

“ANKARA MERKEZ İLÇELERDEN İBARET DEĞİL”
Gazetemize açıklamalarda bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, “Akyurt ile Pursaklar arasına Ankara’ya giriş kapısı yaptılar. Akyurt, Çubuk Ankara’nın dışında mı yer alıyor? Hanehalkı geliri sıralamasında şehrimizin kuzeyinde yer alan ilçeler son sıralarda. Ankara sadece merkez ilçelerinden ibaret değil. Neden Akyurt, Çubuk, Pursaklar ilk sıralarda yer almasın, şehrimizin zenginliğine ortak olmasın.” dedi.

“MEMLEKETİM İNSANININ ARAZİSİNİ KURDA KUŞA YEM ETMEM”
Bölgenin sorunlarına ve çözüm önerilerine değinen Yavaş “Akyurt’ta 11 yıl önce duyurmuş oldukları bir proje var, fuar alanı projesi, Haziran 2015 seçimleri yaklaşırken sahte temel attılar, sonra durdurdular, tepkilerin ardından yeniden çalışmalara başladılar. Bölgenin hayrına olan projeler devam edecek, yeni çalışmalarla bölge insanımız, hemşerilerimiz kalkınacak. Biz esnaf dostuyuz, esnafımızı da kentimizi de zengin edeceğiz. Aynı zamanda Kuzey Ankara ilçelerinde imar problemleri de mevcut, inşallah bu sıkıntıları da çözeceğiz. Ben memleketim insanının arazisini, malını kurda kuşa yem etmem.

“ANKARA’NIN EKONOMİSİNİ YİNE ANKARA’YA KAZANDIRACAĞIZ”
Özellikle Akyurt’ta ve Çubuk’ta tarım ve hayvancılık önemli geçim kaynakları arasında yer alıyor. Alınan karar ile besi çiftlikleri kapatıldı ancak yapıcı çözümler sunulamadı, geçimlerini bu yolla sağlayan bölge halkı ve ilçe ekonomisi büyük zarar gördü. Akyurt geçmişte Ankara’nın kırmızı et ihtiyacını karşılayan bir ilçe konumundayken bu özelliğini ne yazık ki yitirdi. Bölgedeki çiftçilerimiz ve besicilerimiz ile bir araya gelerek yeniden tarım ve hayvancılığın eski günlerine dönmesini sağlayacağız. Büyükşehir sınırlarımızda yer alan çevre ilçelerimiz hizmetten mahrum kaldı. 2019 yılında hala altyapı, yol, sağlıklı ve içilebilir su ihtiyacı giderilemedi, bu en temel ihtiyaçların her birini tek tek çözüme kavuşturacağız. Ankara’nın ekonomisini yine Ankara’ya kazandıracağız.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
MANSUR YAVAŞ

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı