Yaşar, Kadın Emeği Pazarı’nı gezdi

featured
service

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, el emeği ürünlerini gelire dönüştürmek isteyen kadınlar için 2021 yılında açılan Kadın Emeği Pazarı’nı ziyaret ederek üreten kadınlarlabiraraya geldi.

Stantları gezerek kadınlara hayırlı işler dileyen Başkan Yaşar, “Bu projemizdeki amacımız kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayata katılmasını ve el emeği, göz nuru ürünlerini satarak aile bütçesine katkıda bulunmasını sağlamak” dedi.

Üreten kadınların yanındayız

Kadınların ekonomik hayata katılımının toplumsal gelişime büyük katkı sunacağını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri kadınların çalışma hayatına gerekli seviyede katılamaması, ülkede kadın istihdamının düşük olmasıdır. Yenimahalle Belediyesi olarak her yıl kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımını sağlamak amacıyla birçok projeye imza atıyoruz. Kadınlar kurulan bu stantlarda hem kendi ürettikleri ürünleri sergileme fırsatı buluyor hem de aile bütçesine katkı sunuyor. Yenimahalle’de üreten kadınların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kadınlar üretecek aileler kazanacak

Yenimahalle Belediyesi ve Günebakanlar Kadın Kooperatifi işbirliğinde geliştirilen ve her cumartesi Batıkent Pazar Yeri, pazar günleri ise Yenimahalle Kapalı Pazar Yeri’nde kurulan Kadın Emeği Pazarı’nda,Yenimahalleli kadınlar el sanatları, gıda ve birçok alanda ürettikleri el emeği ürünleri, kurdukları stantlarda görücüye çıkarıyor.

Yaşar, Kadın Emeği Pazarı’nı gezdi