1. Haberler
  2. Yerel
  3. Uludağ Premium Ultra Trail başlıyor

Uludağ Premium Ultra Trail başlıyor

featured
service

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla bu yıl 7’ncisi düzenlenecek olan ‘Uludağ Premium Ultra Trail’ heyecanı, 35 ülkeden 2500’den fazla sporcunun katılımıyla 12-13-14 Temmuz tarihlerinde Uludağ’da yaşanacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Uludağ’ın muhteşem doğası, tüm koşuculara unutamayacakları bir yarış sunacak” dedi.

Uludağ’ın Zirvesinde Heyecan Dolu Bir Koşu

Sporu tabana yaymayı ve tüm Bursalıları sporla buluşturmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Uludağ’ın zirvesinde bu yıl 7.’si düzenlenecek olan ‘Uludağ Premium Ultra Trail’ patika koşusu, 13 Temmuz Cumartesi günü başlıyor. Sporcuların 12 Temmuz’da Uludağ’da buluşacağı etkinlikte yarışlar ise 13 Temmuz’da gerçekleşecek. 14 Temmuz Pazar günü kupa töreniyle son bulacak olan ‘Uludağ Premium Ultra Trail’da 35 farklı ülkeden 2500’ün üzerinde sporcu ter dökecek.

Yarışlar ve Kategoriler

Uludağ Alan Başkanlığı ev sahipliğinde ve Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilecek yarış, 1 genel klasman ve 4 farklı yaş kategorisinde yapılacak. ‘Uludağ Premium Ultra Trail’, tüm sporculara doğa ile iç içe zorlu ve keyifli bir yarış tecrübesi sunacak. 66, 30, 16 ve 6 kilometre etapları ile her seviyeden yerli ve yabancı sporcuyu ağırlayacak olan koşunun en uzun etabı ise 100 kilometre olacak. Sporcular, Cennet Tepe, Kirazlı Yayla, Süleymaniye, Hünkar Köşkü, Zeyniler, Cumalıkızık, Kürekli Şelalesi, Saitabat Şelalesi, Buzul Göletler, Uludağ Zirve, Softaboğan Şelalesi, Bakacak, Kurbağakaya ve Sarıalan’ı geçerek bitiş çizgisine ulaşmaya çalışacak.

“Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam İçin Koşacağız”

Hayatın koşuşturması içinde farkında olmadan on binlerce adım atıldığını ve yaşamın bir yerlere yetişme telaşı içinde geçtiğini söyleyen Başkan Mustafa Bozbey, zorunlu olarak atılan adımları bilinçli ve keyifli bir aktiviteye dönüştürmenin yaşam içerisinde kısa bir mola vermeye yarayacağını belirtti. 12-13-14 Temmuz tarihlerinde düzenlenen ‘Uludağ Premium Ultra Trail’ patika koşusunu büyük bir mutlulukla desteklediklerini ifade eden Başkan Bozbey, “Üç gün boyunca hep birlikte sağlık ve kaliteli bir yaşam için koşacağız. Sporun değerini kavrayan bir kent olmak, sadece bedenen değil, ruhen de sağlıklı bir toplum inşa etmenin temel anahtarıdır. Sporun birleştirici gücüyle, farklılıkları aşmak, birlik ve beraberliği pekiştirmek ve daha güzel bir geleceğe uzanan yolda hep birlikte yürümek mümkündür. Uzun ve kaliteli olduğu kadar keyifli, enerjik ve zinde bir hayat yaşamanın en kısa ve isabetli yolu olan spora hayatımızda çok daha fazla yer vermemiz gerekiyor. ’Uludağ Premium Ultra Trail’ patika koşusunun, Uludağ çevresinin muhteşem doğası ve yerel dokusunu birleştirerek tüm koşuculara unutamayacakları bir yarış sunacağına inanıyorum” dedi.

Uludağ Premium Ultra Trail başlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.