Türkiye’den saygısızlığa tepki!

Türkiye’den saygısızlığa tepki!

ABONE OL
Ocak 28, 2023 10:45
Türkiye’den saygısızlığa tepki!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dışişleri Bakanlığı, İsveç ve Hollanda’dan sonra Danimarka’da da Kur’an-ı Kerim’i hedef alan saldırılara yönelik, bu eyleme izin verilmesini kınayan yazılı açıklama yaptı.

ANKARA (İGFA) – Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verilerek, saygısızlığa tepki gösterildi.

İsveç ve Hollanda’dan sonra bu defa Danimarka’da gerçekleştirilen bu alçak eylemin tüm uyarılarımıza rağmen engellenmemesi Avrupa’da dini hoşgörüsüzlük ve nefretin sözde özgürlük ortamını suistimal ederek eriştiği tehlikeli boyutları ortaya koyması bakımından endişe vericidir.

Avrupa’da milyonlarca insanın hassasiyetlerini rencide eden bu tür iğrenç eylemlere müsamaha gösterilmesi barış içinde birarada yaşama pratiğini tehdit etmekte ve her gün Avrupa’nın bir yerinde meydana gelen ırkçı, yabancı düşmanı ve İslam karşıtı saldırıları kışkırtmaktadır.

Avrupa toplumunun ayrılmaz parçası olan Müslümanları ötekileştiren bu eylemler karşısında tepkisiz kalan yönetimlere sorumluluklarını hatırlatıyor, savunduklarını iddia ettikleri evrensel değerlerin ayaklar altına alınmasına seyirci kalmamaya davet ediyoruz.”

Türkiye'den saygısızlığa tepki! 2

Tüm Yorumlar (1)
  • uğur

    Kurum veya işletmelerde çalışan emekçilerden bazıları siyasi taraf değil diye haksız hukuksuz sudan sebepler ile uzun yıllardır işlerinden aşlarından edildi yada ettirildi, SGK belgelerine de fişlenerek bir daha iş bulması engellendi. Şimdi hangi kutsal kitapta Allah’ın verdiği cana karşı; yaşam hakkını elinden alın, zulüm edin, özgür yaşamına karışın, baskı yapın, ilmine irfanına saygısız olun, düşüncesini söylemeyi engelleyin, hoşunuza gitmeyeni işinden atın gibi şeyler yazıyor.. o nedenle kutsal kitaplara saldıranlar, aykırı davranan kişi ve ülkeler kınanmalı..

    +0
    -0

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.