fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Teknoloji Evi’nde Yeni Dönem Kayıtlar Başlıyor

Teknoloji Evi’nde Yeni Dönem Kayıtlar Başlıyor

Çocukların programlamayı öğreneceği Kod Atölyesi, yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak Robot Atölyesi ve hayallerini çizerek üç boyutlu çıktısını alabilecekleri 3D Tasarım Atölyesinin bulunduğu Çankaya Belediyesi Çocuk Teknoloji Evi 192 öğrenciyi mezun etti. Teknoloji Evi ikinci dönem dersleri 3-4 Şubat tarihleri arasında yapılacak.

Kadınlara, gençlere ve çocuklara öncelik tanıyan hizmetler ile ön planda olan Çankaya Belediyesi, yakın zamanda açtığı Çocuk Teknoloji Evi’nden 192 öğrenciyi mezun etti. Çocukların programlamayı öğreneceği Kod Atölyesi, yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak Robot Atölyesi ve hayallerini çizerek üç boyutlu çıktısını alabilecekleri 3D Tasarım Atölyesinin bulunduğu teknoloji Evi için yeni dönem kayıtlar 3-4 Şubat’ta başlıyor.

9-16 yaş arası çocukların eğitim aldığı Teknoloji Evi’nde 4 fizik öğretmeni ve bir bilgisayar programcısı öğrencilerle ilgileniyor. Cumartesi ve Pazar günleri eğitim verilen Teknoloji Evi’nde her atölyede 3 farklı grup gün içinde eğitim alıyor.

ATÖLYELER HAYALLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

Çocuklara programlamayı sevdirecek ve eğlendirecek şekilde hazırlanmış birçok uygulama ile eğitim verilen Kod Atölyesi’nde, algoritmik düşünce sistemlerinin nasıl geliştirebileceği, problem üreten değil problem çözen bireylerin eğitimi sağlanıyor. Robot teknolojilerini öğrenmeye yönelik giriş yapılacak Robot Atölyesi’nde ise robot tasarımı yapılıyor. Öğrenciler Robot Mekaniği, Tasarım, Akış Diyagramları, Temel Görev Yürütme, Algılayıcılar, Servo Motor Kontrolü üzerine eğitim alıyor. Legolar, sensörler, özel devreler ve parçaların olduğu bir kitin verileceği çocuklar, kendi robotlarını yapabiliyor. Aynı kiti kullanarak farklı robot yapabilen çocuklar, deneyerek ve görerek robotlarla ilgili temel beceri ve kavramları öğreniyor. Çocukların hayallerini somut materyale çevirecek 3D Tasarım Atölyesi ise 3 boyutlu programlarda çizim yapılarak, hayal gücünün 3D yazıcıyla buluşmasını sağlıyor. Eğitim ortamlarında inovatif düşünce ve tasarımı güçlendirecek şekilde kullanımlarının arttırılmasını amaçlayan Atölye, 3D yazıcıların kullanımı konusunda öğrencilere tasarım, yazılım gibi farklı becerilerin kazandırılmasını amaçlıyor.

Çankaya Teknoloji Evi’nde yer alan atölyelerde eğitim almak isteyenler, yeni dönem için 458 9000/2904 numaralı telefondan kayıt yaptırabilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı