1. Haberler
  2. Çankaya
  3. Taşdelen Mazbatasını Aldı

Taşdelen Mazbatasını Aldı

featured
service

Alper Taşdelen: “Aydınlık Türkiye’nin tek yolu çalışmak. Biz Çankaya’da bunu başardık. Çankaya’da destan yazdık. 5 yıl boyunca tüm belediye çalışanlarımızla gece gündüz omuz omuza daha çok çalışıp destan yazmaya devam edeceğiz”

31 Mart Yerel Seçimlerinde %73,48 oy oranıyla Çankaya Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Alper Taşdelen mazbatasını aldı.

31 Mart Yerel Seçimlerinde %73,48 oy oranıyla Çankaya Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Alper Taşdelen, mazbatasını aldı. Alper Taşdelen’e eşi Kezban Taşdelen, çocukları Nehir ve Aras Taşdelen de eşlik etti. Alper Taşdelen’in Çankaya İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını almasının ardından seçilen Belediye Meclis Üyelerinin de katılımıyla Yılmaz Güney Sahnesi’nde Mazbata Töreni düzenlendi. Törene CHP Çankaya İlçe Başkanı Fahri Yıldırım ve İyi Parti Çankaya İlçe Başkanı Kevser Ofluoğlu ile çok sayıda Çankayalı katıldı.

Taşdelen Mazbatasını Aldı 1

Törende kısa bir konuşma yapan Alper Taşdelen, 31 Mart Yerel Seçim çalışmasını 3 ay değil 5 yıllık görev dönemi boyunca çalışarak, Çankaya’ya hizmet üreterek yaptıklarını söyledi. Çankaya’da %73.48 oy alarak tarihi bir başarı elde ettiklerini dile getiren Taşdelen, “Biz Çankaya’da yüreğimizde insan sevgisiyle çalışarak yüreğimizi ortaya koyarak çalıştık. Aydınlık Türkiye’nin tek yolu çalışmak. Biz Çankaya’da bunu başardık. Çankaya’da destan yazdık. 5 yıl boyunca tüm belediye çalışanlarımızla gece gündüz omuz omuza daha çok çalışıp destan yazmaya, Çankayalılara hizmet etmeye devam edeceğiz. Çankaya başarının adı oldu, başarının adı olmaya devam edecek. Biz Çankayalılara elimizi uzattık, Çankayalılar bize kucağını açtı. Bu ülkeyi aydınlığa çıkarmak için el ele omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü Çankaya’nın farklı bir anlamı var. Çankaya Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçesi. O’na layık işler yaparak Çankaya’da çok daha büyük başarılara imza atacağız” diye konuştu.

Çankayalıların ‘abi, amca, evladım, Alper’ diye hitap etmeleriyle kendisini aileden biri olarak görmelerinden büyük mutluluk duyduğunu belirten Alper Taşdelen, bu büyük ailenin bir parçası olarak Çankayalılar için gece gündüz çalışmaya devam edeceğini vurguladı. Siyasette verdiği her sözü tutmuş olmanın gururunu yaşadığını da sözlerine ekleyen Taşdelen,”Yüreği aydınlık olanların, önderi Mustafa Kemal Atatürk olanların başaramayacağı hiçbir şey yoktur” dedi.

Taşdelen Mazbatasını Aldı 2
Taşdelen Mazbatasını Aldı