DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 467527-3,47%
Ankara
17°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Sivil toplumla ‘etki yatırımlı’ buluşma

Sivil toplumla ‘etki yatırımlı’ buluşma

ABONE OL
Mart 30, 2022 10:45
Sivil toplumla ‘etki yatırımlı’ buluşma
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen “Türkiye ve AB Arasında Sivil Toplum Diyaloğu Programı” kapsamında Etki Yatırımı Danışma Kurulu (EYDK) ortaklığında düzenlenen “Etki Yatırımı ve Sivil Toplum Konferansı” gerçekleşti.

ANKARA (İGFA) – T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen “Türkiye ve AB Arasında Sivil Toplum Diyaloğu ve Sivil Toplum Destek Programları” Teknik Yardım Projesi kapsamında Etki Yatırımı Danışma Kurulu (EYDK) ortaklığında düzenlenen “Etki Yatırımı ve Sivil Toplum Konferansı”, 60 katılımcı ile gerçekleşti.

Konferansta; girişimci hayırseverlik, şeffaflık ve kapsayıcılık, etki ölçümü ve yönetimi temaları çerçevesinde paydaşların yeni iş birlikleri kurabildiği ve birlikte yeni fikirler üretebildiği bir zemin oluşturuldu.

Konferans, AB Başkanlığı Proje Uygulama Daire Başkanı Ahmet Hakan Atik, Kalkınma Ajansları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Şimşek, AB Başkanlığı Proje Uygulama Daire Başkanlığı Avrupa Birliği İşleri Uzmanı Duygu Yardımcı ve EYDK Genel Sekreteri Dr. Onur İlhan’ın açılış konuşmaları ile başladı. Dr. İlhan konuşmasında, girişimci hayırseverlik kavramını Türkiye’de yerleştirmek için öncelikle farkındalık oluşturarak ortak bir dil geliştirmenin önemine vurgu yaptı.

Proje Uygulama Daire Başkanı Ahmet Hakan Atik, sivil topluma yönelik en köklü hibe programlarından birini uygulayan ve Sivil Toplum Sektörünün lider kuruluşu olan AB Başkanlığının sivil topluma yönelik desteklerin ve projelerin etki perspektifiyle planlanıp değerlendirilmesine dikkati çekti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP