1. Haberler
  2. Yerel
  3. Selçuklu 2. El Pazarı 7 Temmuz’da Kuruluyor

Selçuklu 2. El Pazarı 7 Temmuz’da Kuruluyor

featured
service

Selçuklu Belediyesi tarafından her ayın ilk Pazar günü Yazır Kapalı Pazar alanında kurulan Selçuklu İkinci El Pazarı, 7 Temmuz Pazar günü yeniden kurulacak.

Her ayın ilk Pazar günü Yazır Kapalı Pazar alanında kurulan Selçuklu 2. El Pazarı, Temmuz ayının ilk Pazar günü olan 7 Temmuz’da vatandaşlarla buluşacak. Tüketim çılgınlığını azaltmak ve ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla açılan 2. el pazarı, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Selçuklu 2. El Pazarı’nda Ücretsiz Stant Açılabiliyor

Satılan her eşyanın oluşturduğu kirliliği engellemek amacıyla kurulan Selçuklu 2. El Pazarı’nda stantlarda yer almak için şu ana kadar 470 şahsi başvuru yapılmış durumda. Pazarda fincan takımlarından tabaklara, giysilerden çantalara, eski kitaplardan oyuncaklara, küçük elektronik eşyalardan radyolara kadar birçok ürün uygun fiyatlara bulunabiliyor. Her ayın ilk Pazar günü Yazır Kapalı Pazar Alanı’nda süreklilik kazanan pazarda ücretsiz stant açmak isteyen vatandaşlar Selçuklu Belediyesi hizmet masalarına şahsen başvuru yapabiliyor.

“Türkiye’ye örnek oluyoruz”

Gerçekleştirilen proje hakkında konuşan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Sıfır atık konusunda bugüne kadar birçok projeyi hayata geçirdik. Selçuklu 2. El Pazarımız da bu projelerimizin içerisinde en çok ilgi görenlerden biri oldu. Vatandaşlarımızdan gelen bu yoğun ilgi üzerine 2. el pazarımız her ayın ilk Pazar günü hizmet vermeye devam ediyor. Bu projemizle evlerde ihtiyaç fazlası olan eşyaların yeniden kullanılmasını sağlamayı ve tüketim çılgınlığının, israfın önüne geçilmesini amaçlıyoruz. Bu sayede aile bütçesine de katkı sağlamış oluyoruz. Birçok projemizde olduğu gibi bu projemizle de Türkiye’ye örnek oluyoruz. 2. el pazarımıza gösterdiği yoğun ilgiden dolayı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Selçuklu 2. El Pazarı 7 Temmuz’da Kuruluyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.