1. Haberler
  2. Gündem
  3. Rize’de Çay Mitingi 2 Haziran’da

Rize’de Çay Mitingi 2 Haziran’da

featured
service

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, 2 Haziran tarihinde CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in katılımıyla gerçekleştirilecek olan ÇAY MİTİNGİ’nin duyurusunu yaptı.

Başkan Deniz, çay emekçilerinin mücadelesine destek vermek ve yaş çay alım fiyatlarına yapılan zam oranlarına karşı seslerini yükseltmek amacıyla tüm vatandaşları 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda buluşmaya çağırdı.

“Hayde Çay Mitingine”

Başkan Deniz, “Gençlik kollarımız 2 Haziran tarihinde Genel Başkanımız Özgür Özel’in katılımıyla yapılacak ÇAY MİTİNGİ duyurusu ile ilgili afişleri asmaya devam ediyor. Pazar günü de hep birlikte sesleneceğiz. Açıklamış olduğunuz yaş çay alım fiyatını kabul etmiyoruz. Reddediyoruz. 2 Haziran Çay Mitingi için duyuru afişlerimizi billboardlara astık. Hayde Çay Mitingine… Bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Çay mitinginde buluşuyoruz”

Zam oranlarına da dikkat çeken Başkan Deniz, Rize’de ekmek fiyatlarına yapılan %25 zam ve son bir yılda ekmek fiyatlarına yapılan %150 zam oranına dikkat çekti. Ayrıca, kuru çay fiyatlarına yapılan %224 zam oranını ve yaş çay alım fiyatlarına yapılan %54,5 zam oranını eleştirerek, “Çay müstahsillerini açlığa ve yoksulluğa mahkum eden bu duruma karşı sesimizi yükseltmek için 2 Haziran Pazar günü Genel Başkanımız Özgür Özel’in katılımıyla Rize 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda saat 13.30’da yapılan ÇAY MİTİNGİNDE buluşuyoruz. Tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

“Çayımıza, geleceğimize, emeğimize sahip çıkıyoruz”

Çayın Rize için taşıdığı öneme vurgu yapan Başkan Deniz, “Bu Pazar günü, Rize’deyiz. Saat 13.30’da, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda çay emekçilerinin mücadelesine destek vereceğiz. Hangi görüşten olursa olsun tüm Rizelileri çay ittifakında buluşmaya davet ediyorum. Çayımıza, geleceğimize, emeğimize sahip çıkıyoruz” şeklinde konuştu.

Afişleme ve broşür dağıtma çalışmalarına da değinen Başkan Deniz, “2 Haziran Çay Mitingi ile ilgili afişleme ve broşür dağıtma işleri kadın ve gençlik kollarımız tarafından sürdürülmekte. Tüm vatandaşlarımızı bu önemli etkinliğe davet ediyoruz. Gelin, hep birlikte sesimizi yükseltelim ve çay emekçilerinin haklarını savunalım” dedi.

Miting, 2 Haziran Pazar günü saat 13.30’da 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

Rize’de Çay Mitingi 2 Haziran’da