fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3205
  %-1,60
 • EURO
  10,1281
  %-1,39
 • ALTIN
  499,30
  %-0,36
 • BIST
  1.454
  %0,90
Pursaklar’ın Mucitleri İcatlarını Sergiledi

Pursaklar’ın Mucitleri İcatlarını Sergiledi

Pursaklar Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz’ın da katılımı ile gerçekleşen Mesleki Tanıtım ve Yöneltme Fuarı’nda Pursaklar İMKB Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencilerinin hazırladığı icatlar görücüye çıktı.

Pursaklar Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz’ın da katılımı ile gerçekleşen Mesleki Tanıtım ve Yöneltme Fuarı’nda Pursaklar İMKB Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencilerinin hazırladığı icatlar görücüye çıktı. Pursaklar İMKB Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan projeler Mesleki Tanıtım ve Yöneltme Fuarı’nda tanıtıldı. Pursaklar Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz’ın yanı sıra; Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Gökhan Balcı, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Müberra Özyılmaz ve Feride Özekmekçi ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil’in da katıldığı fuarda sergilenen icatlar tam not aldı.

Ülkelerin artık teknolojileriyle ön plana çıktığını belirten Başkan Ayhan Yılmaz, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da en büyük önem verdiği alanların başında teknoloji ve dijitalleşme geliyor. Biz güçlü Türkiye’nin sağlam adımlarla büyüyebilmesi için teknolojiye önem veriyoruz. Öğrencilerimizin yapmış olduğu projeler de ülkemizin geleceğinin ne kadar güçlü olduğunun sinyallerini veriyor. Pursaklar Belediyesi olarak bu tür faaliyetlerin her zaman destekçisi olacağız” dedi.

BAŞKAN YILMAZ PROJELERİ İNCELEDİ
Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün eğitim alanındaki her talebini yerine getirmek için büyük çaba sarf ettiklerinin altını çizen Pursaklar Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz, “Pursaklar’da inşaatı devam eden okullarımızın bitmesi ile birlikte daha verimli ve kaliteli bir eğitime geçeceğiz. Öğrencilerin vizyonunu genişletmek, ileriye farklı bir gözle bakmalarını sağlamak, onların bakış açılarını zenginleştirmek amacıyla bu programı düzenleyen ve hazırlayan okul müdürümüze, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı. Açılış konuşmalarının ardından Başkan Ayhan Yılmaz fuar alanını gezerek yapılan projeler hakkında öğrencilerden bilgi aldı.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Pursaklar

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı