fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
Özhaseki: AK Belediyecilik Nasıl Yapılır Göstereceğiz

Özhaseki: AK Belediyecilik Nasıl Yapılır Göstereceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, “11 maddelik manifestoya sonuna kadar bağlı kalacağız. İnşallah, Ankara’da da ak belediyecilik nasıl yapılır göstereceğiz ve tüm Türkiye’ye örnek olacağız” dedi.

Özhaseki, yerel seçim çalışmaları kapsamında Yozgatlı Dernekler Federasyonu üyelerine yaptığı konuşmada, Ankara’ya belediye başkanı olmanın farklı bir anlam taşıdığının altını çizerek, başkentin 81 il arasında gözde bir kent olduğunu vurguladı.Herkesin kendi şehrini sevdiğini ancak bir taraftan da Ankara’yı takip ettiğini belirten Özhaseki, “Ankara’da olan her şey Anadolu’ya da örnek olur. Burası herkesin kentidir. Burada herkesin hayali vardır. Başkent farklı ve başkente başkan olmak da farklı. Allah her kula nasip etmez diye şükrettim.” ifadelerini kullandı.

Özhaseki, yaptıkları anketler neticesinde Ankara için projeler hazırladıklarını kaydederek, şöyle devam etti: “Belediyenin bir bütçesi var ve bu bütçe sizin malınız. Herkesin alınteriyle kazançlarından oluşturduğu vergileri ödeyerek oluşan bir para var. Bu para belediye başkanının ya da ekibinin değil, milletin malı. Belediye başkanı sadece milletin temsilcisi olarak bunların nereye ve nasıl harcanacağına karar verme durumunda olan bir insan, bunun hesabını da açık açık vermek durumunda olan bir insan. Buradaki bütçe, belediye başkanı ve ekibine emanettir. Bu emanet, belediye başkanı ve ekibinin canından, malından ve namusundan azizdir.”

‘TÜM TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAĞIZ’

Özhaseki, AK Parti Ankara İl Gençlik Kollarınca, Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde düzenlenen genç belediye meclis üyesi aday adaylarına da hitap etti.

Demokratik ortamda iş yapabilmek için iktidara gelmenin gerekli olduğuna dikkati çeken Özhaseki, “Biz içinde bulunduğumuz bu ortam itibarıyla sadece particilik yapmak için bir araya gelmiş insanlardan oluşmuyoruz. Bizim bir derdimiz, bir davamız var. Bu dert de bu milletin derdidir. Bu dava milletin ve ümmetin davasıdır.” şeklinde konuştu.

Özhaseki, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı seçim manifestosuna da değinerek, “11 maddelik manifestoya sonuna kadar bağlı kalacağız. İnşallah Ankara’da da ak belediyecilik nasıl yapılır göstereceğiz ve tüm Türkiye’ye örnek olacağız.” dedi.

‘MELİH BEY, BİZİM STRATEJİMİZİN PARÇASI DEĞİL’

AK Parti’li Özhaseki, Ankara Büyükşehir Belediye eski Başkanı Melih Gökçek ile ilgili kendisine yöneltilen bir soru üzerine şunları kaydetti: “Bakın şunu net söylemeliyim. Melih bey, 25 yıl emek vermiş bir arkadaşımız. Yaptıklarından dolayı eline sağlık, teşekkür ederiz. Kendi döneminde güzel işler yapmıştır. Yaptıklarını ben eleştirmiyorum; ancak konuşacak bir cümle bulsam söylerim, ‘Eline sağlık’ derim. Onun ötesinde bir şey söyleyemem. Ancak biz AK Parti genel merkezi olarak, il başkanlığı olarak bir strateji izleyerek, seçimlere kadar bir çalışma içerisindeyiz. Melih bey, bizim bu stratejimizin bir parçası değil. Melih beye ‘Lütfen şunları söyle’ demiyoruz; ama yıllardır Ankara’da belediye başkanlığı yapmış birisi. Kendine has üslubu ile tarzı ile eğer doğru gördüğünü ‘Doğru’, eğri gördüğünü ‘Eğri’ diyorsa o da kendi takdiri; ona ben karışamam. Şahsen benden izin alarak televizyonlara çıkıp bir şey söylemiyor, benimle istişare ederek tabi ki yapmıyor. Ben de dışarıdan izliyorum herkes gibi. Ankara hakkındaki fikirlerini, düşüncelerini paylaşıyor. Ankara’yı da çok seviyor, o da onun takdiri.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Özhaseki

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı