fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,5386
  %-0,22
 • EURO
  10,3608
  %-0,21
 • ALTIN
  509,61
  %-0,35
 • BIST
  1.435
  %-0,51
Osman Yılmaz: “Pursaklar’a 300 Milyonluk Yatırım Getireceğiz!”

Osman Yılmaz: “Pursaklar’a 300 Milyonluk Yatırım Getireceğiz!”

23 yıldır Pursaklar’da yaşadığını, halkın beklentilerini, özlemlerini ve isteklerini çok iyi bildiğini belirten Yılmaz, seçildiği takdirde Pursaklar’a 300 Milyonluk yatırımlar getireceklerini ifade etti.

Kendisinin proje insanı olduğunu ve ilçede büyük projelere imza attıklarını belirten Yılmaz, “Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde atılan Türkiye’yi kalkındırma hamlesinin bir örneğini ondan aldığımız feyz ile Pursaklar’da başlatmak istiyoruz” diye konuştu.

Çocukluğundan bu tarafa Pursaklar’da yaşayan, özgün, modern yaşam alanları ile ilgili yatırımlar yapan sevilen iş adamı Osman Yılmaz; “Pursaklar’ın son 15 yılda şehirleşme adına gelişmeler yaşadığını, yatırıma açık bir bölge” olduğunu belirtti.

Seçim çalışmaları dolayısıyla gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Onur Kök’ün sorularını yanıtlayan Ak Parti Pursaklar Belediye Başkan Aday Adayı Osman Yılmaz; “Memleketim Samsun’u da çok severim, ancak doğduğun yer değil, doyduğun yer memleketindir. Bundan dolayı 23 yıldır yaşadığım, hayatımın büyük bir bölümünü geçirdiğim Pursaklar, benim hayatımda bir dönüm noktası olmuştur. Bugüne kadar yaptığım çalışma ve yatırımlarla Pursaklar bana çok şeyler verdi. Benim de ilçemize, hemşerilerime bir vefa borcu olarak bütün alt yapısını oluşturduğum, Pursaklar’ı otel kent konumundan kurtaracak, iş istihdamı sağlamanın yanı sıra yatırımcıları, yerli ve yabancı turistin ilgisini çekecek projelerimizi hayata geçirmek adına gönül bağıyla bağlı olduğumuz Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığımız feyz ile Pursaklar Belediye Başkanlığına talip olduğunu” söyledi.

Ak Parti Pursaklar Belediye Başkan Aday Adayı Osman Yılmaz gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Onur Kök’ün sorduğu sorulara samimiyetle verdiği cevaplarda şunları söyledi:

Genç girişimci bir iş adamı olarak bize kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

Ben de öncelikle sizlere teşekkür ederek başlamak istiyorum, Samsun’un Çarşamba ilçesi Gülören Köyü’nde dünyaya geldim. Dört kız bir erkek kardeşiz yani beş çocuklu bir ailenin ikinci çocuğuyum. İlkokulu köyümde tamamladım, annem ev hanımı. Büyüklerimizin de olduğu bir evde büyüdük; babaannemi, dedemi, evimizi, tarlalarımız, hayvanlarımız derken bütün düzenimizi sağlayan en az babam kadar çok çalışan fedakâr bir kadın benim annem. Babam inşaatlarda kalfa ustası olarak çalışıyordu. İş imkânları sebebiyle ben on yaşındayken Pursaklar’a taşındık. Eğitim hayatımın geri kalanını Ankara’da tamamladım. Ama bu pek kolay olmadı çünkü babama yardım etmek zorunda olduğum zamanlar çok fazlaydı. İnşaat sektörüyle 10 yaşımda tanıştım. Bu sektörün bütün inceliklerini ve hamurunu da babamdan el alarak öğrendim. Ancak ne yazık ki on altı yaşımda talihsiz bir trafik kazasında babamı kaybettim. Bugün geldiğim yeri, attığım her adımı onun bana öğrettiklerine borçluyum, kendisini bir kez daha rahmetle minnetle anıyorum.

Pursaklar bölgesinde şehirleşme noktasında ciddi bir yapılaşma söz konusu ve sizin de bu bölgede birçok başarılı projeleriniz var. Genç başarılı bir girişimcisiniz; bize iş kimliğinizdeki başarı yolu hikâyenizden biraz bahseder misiniz?

Ben kendi ekmeğini taştan çıkaran tabiri caizse ağır işçi olarak çalışan bir babanın oğluyum. Beş kardeşin gelecek sorumluluğunu taşıyan babamın, bir gün çalışmaktan şikâyet ettiğini duymadım, bir gün eve eli boş gelmedi. Belki her dediğimiz olmadı ama olması gereken her şeyi babam hepimize almak için çok çalıştı. Babamdan çocukken hem çok korkardım, hem de onu çok severdim. Bilirsiniz Karadeniz’de erkek çocuğu çok sevilir ama babam hepimizi çok sever, yine de beni ayrı tutardı. Bana hep ‘’Oğlum zanaat altın bileziktir, hayatta aç bırakmayacak bütün meslekler hep zordur, bu meslekleri yaparsan üstün temiz kalmaz, ellerin nasır tutar ama zordan kırışan alnın, helal kazancın teri çok tatlıdır bunu unutma. Bugün benim öğrettiklerim sana yarın ışık tutacak, ne olacağımız belli değil, ben sağken benden her şeyi iyi öğren’’ derdi.

Öyle de yaptı; bana anlamaya başladığım ilk andan itibaren her şeyi öğretti. Anlamadığım zamanlar çok kızardı. Yaşıtlarım top koştururken ben inşaatlarda çalışıyordum, babama bazen çok kızıyordum ama şimdi çok teşekkür ediyorum.

25 YAŞIMDA İLK ŞİRKETİMİ KURDUM

Babam vefat ettiğinde ben on altı yaşındaydım. Artık evin sorumluluğu da bendeydi. Küçük baba oldum anlayacağınız ve inşaatlarda çalışmaya devam ettim. Yirmi yaşıma geldiğimde artık çıraklık bitmiş iyi bir kalfa ustası olmuştum. Yirmi beş yaşımda bugünlerimin ilk adımı olan bir fırsat çıktı karşıma; çalıştığım bölgede yapılan bir inşaat satılıyordu arkadaşım bana sen al Osman sen burayı tamamlarsın dedi. Ama nerde bende o kadar para. Hemen anneme geldim anne ne var ne yok çıkar dedim. Günü varmış çıkardı beş çeyrek altından dördünü bana verdi, biri onda kaldı. Bilirsiniz; eski kadınlar kenarında bir şey olmadığı zaman uyuyamıyor. Aynı köylü olduğumuz çok sevdiğim bir arkadaşımın marketi var ona gittim hesap kitap derken yetmiş bin liraya da daha ihtiyacım var o zamanın parasıyla. İşte bana güvenip o parayı veren arkadaşımdan aldığım borç ve anamın dört çeyreğiyle inşaatı tamamladım ve müteahhitliğe adım attım. Bunu bir diğeri, onu da bir diğeri takip etti ve derken ilk şirketimi kurdum.

6 BİN KİŞİ YAPTIĞIMIZ KONUTLARDA YAŞIYOR

Pursaklar bölgesi yeni gelişmekte olan ve havaalanına yakın Ankara’nın uzak kalan ilçelerinden biriydi. Burada ki şehirleşmenin önemi işte bu yüzden de çok önemliydi. Bu güne kadar Pursaklar bölgesinde elliye yakın proje yaptık. 1500 yakın konut sattık ve şuanda çekirdek aileyi dört kabul etsek en az 6 bin kişi konutlarımızda yaşıyor. Dükkânlarımızda yeni mekânlar açılıp istihdam artıyor. Bizde bütün şehirleşme planlarımızı bu gelişme hızına uygun planlamaya daha çok istihdam yaratacak mekanlar oluşturacak projeler hazırlamaya çalışıyoruz. Planlı şehirleşmenin olması içinde sürekli görüşmeler halindeyiz. Pursaklar; sadece binaların olduğu değil insanların yaşam alanlarının da oluştuğu, iş istihdamının arttırıldığı, ekonominin daha çok hareketleneceği bir yer olmalı.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin bizim ilçemizde ve eklenen bölümleriyle öğrenci kapasite her geçen gün artıyor. Ancak gençliğe hitap eden alanlar yok denecek kadar az. Özellikle kafeteryalar az, yurtlar hiç yok. Gençler bütün zamanlarını dışarıdaki ilçelerde geçiriyorlar. Oysaki burada yapılacak çok güzel yaşam alanlarıyla gençlerimiz ve aileleri geldikçe burada konaklayıp vakit geçirebilirler. Böylece hem esnafımız kalkınacak yeni yerler açılmaya devam edilecek, hem ilçemiz renklenip gelişecek.

PURSAKLAR TÜRKİYE’NİN CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Pursaklar’da iş istihdamını arttırıcı proje çalışmaları hazırladık. Görüştüğümüz yatırımcı iş adamlarından kısa vadede 300 milyonluk yatırım sözlerini aldık. Yapılacak olan bu yatırımlarla yaklaşık 6 bin kadın, erkek ve genç hemşerimize iş sağlayacağız. Bildiğiniz üzere hükümetimiz tarafından Uluslararası Fuar alanının temelleri Akyurt ilçemizde atıldı. 1 Yıl gibi bir sürede de tamamlanacak. Yapılan OTONOMİ, başlanan Uluslararası Fuar Alanı ile birlikte Kuzey Ankara bölgesi içerisinden yer alan Pursaklar, Çubuk ve Akyurt ilçeleri 1 yıla kadar başkentin gözde bölgeleri olacak. Pursaklar olarak bir an önce oluşacak olan tabiri caizse bu pastadan en genç ve en fazla nüfusa sahip olan ilçemizin en büyük payı alabilecek çalışmaları ve yatırımları hızlı bir şekilde başlatarak hayata geçirmemiz gerekiyor.

Çok farklı muhteşem bir proje çalışması içindeyiz. Yurt dışında yaptığımız birçok araştırma sonucu çok başarılı uluslararası ödülleri olan bir mimarımızla bir proje hazırlığındayız. Bunu ilçemize devletimizin de destekleriyle kazandırabilirsek Pursaklar sadece Ankara’nın değil Türkiye’nin cazibe merkezi olacak.

Pursaklar yeni gelişen ve Ankara’nın çok yakında en önemli ilçelerinden olacak bir bölge. Benim çocukluğum, gençliğim Pursaklar’da geçti ve inşallah Allah nasip ederse Pursaklar’da devam edecek. Pursaklar’ın gelişmesi için elimizden gelen her şeyi yapmaya, elimizi taşın altına koymaya hazırız ve bölgemize en büyük yatırımları getirmek için Pursaklar’ın nasıl bir cazibe merkezi olacağını anlatıyoruz ve yapılacak yatırımları ilçemize kazandırmak için çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Hemşerilerimizin fikir ve önerileri bizim projelerimizi şekillendirmemiz anlamında çok önemli olacak dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı