1. Haberler
  2. Yerel
  3. Muğla’da sahilleri birleştiren ulaşım hattı

Muğla’da sahilleri birleştiren ulaşım hattı

featured
service

MUĞLA (İGFA) – Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe’den Ören Mahallesine kadar uzanan sahil bandında yeni bir ulaşım hattını hizmete sundu. 8 Temmuz 2024 Pazartesi günü başlayan bu yeni güzergah ile vatandaşlar, özellikle yaz aylarında sahil bölgelerine daha rahat ve güvenli bir şekilde ulaşabilecek.

Yeni ulaşım hizmeti, Menteşe’den Akyaka Mahallesi sahil bandı üzerinden devam ederek Turnalı, Kıran, Akbük, Kultak, Alatepe ve Milas İlçesi Ören Mahallesi’ne kadar uzanacak. Özellikle 65 yaş üstü vatandaşlar ve ücretsiz taşınma hakkından yararlanan gruplar, bu yeni hat üzerinden ücretsiz olarak seyahat edebilecekler.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sürekli olarak ulaşım ağını geliştiriyoruz. Bu yeni hat, yerel halkın ve turistlerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde planlandı” denildi.

Yeni ulaşım hattının sefer saatleri ise Menteşe’den Ören’e saat 07.45, 11.00, 14.00; Akyaka’dan Akbük/Ören’e ise saat 08.30, 11.45, 14.45 olarak belirlendi. Akbük’ten Ören’e saat 11.45, 14.45, 17.45; Ören’den Menteşe’ye ise saat 11.00, 14.00, 17.00’de hareket edecek.

Muğla’da sahilleri birleştiren ulaşım hattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.