fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4472
  %2,02
 • EURO
  10,1988
  %1,10
 • ALTIN
  495,45
  %1,29
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Minik Öğrenciler Can Dostlarını Unutmadı

Minik Öğrenciler Can Dostlarını Unutmadı

Kahramankazan Hamdiye Ünlü İlkokulu öğrencileri, biriktirdikleri harçlıklarıyla Kahramankazan Belediyesi Sokak Hayvanları Merkezi’nde yaşayan can dostlarımıza mama aldı. Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz da miniklerin daveti üzerine onlarla birlikte merkeze giderek dostlarımızı bu mamalarla besledi.

Kahramankazan Hamdiye Ünlü İlkokulu’nun minik öğrencileri örnek bir davranışa imza attı.

Hayvanları sevmeyen insanları sevemez

Kendileri minik yürekleri kocaman olan öğrenciler, Kahramankazan Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşayan can dostlarımızı unutmadı. Minikler, can dostlarımız için harçlıklarını biriktirerek kuru mama ve yem aldı. Minikler daha sonra aldıkları bu yemleri merkezde yaşayan dostlarımıza ikram etti. Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz da miniklerin daveti üzerine onlarla birlikte merkeze giderek can dostlarımızı besledi. Başkan Oğuz ve minik öğrenciler merkezdeki dostlarımızı severek onlarla oyunlar oynadı. Oğuz ve minikler burada hep bir ağızdan “hayvanları sevmeyen insanları sevemez” sloganı attı.

Onları çok seviyoruz

Minik öğrenciler merkezde can dostlarımızla bir arada olmaktan dolayı oldukça mutlu olduklarını belirterek, “Aldığımız mama ve yemleri burada dostlarımıza verdik. Başkanımızı da davet ettik. O da bizleri kırmadı. Can dostlarımızı çok seviyoruz. Onlara burada çok iyi bakan belediyemize teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

Satın almayın, sahiplenin

Başkan Oğuz da, böylesine anlamlı bir programda yer almaktan dolayı oldukça mutlu olduğunu ifade ederek, “Kendileri minik ama kocaman yüreklere sahip olan yavrularımızın daveti beni ayrıca mutlu etti. Onlarla birlikte anlamlı bir mesaj vermiş olduk” dedi. Oğuz, sokak hayvanları bakım ve rehabilitasyon merkezlerinin oldukça modern ve uluslararası standartlarda olduğunu belirterek, “Merkezimiz, ameliyathane, yoğun bakım ünitesi ve diğer birimleriyle tam donanımlı olarak hizmet veriyor. Uzman veteriner ve personeller görev yapıyor. Tüm bakım ve tedavi işlemleri yapılıyor. Kuduz ve karma başta olmak üzere tüm aşılar yapılıyor. Merkez ayrıca, ilçenin coğrafi yapısı gereği doğal yaşama da katkı sunuyor. Yaralanan ya da bakıma muhtaç halde bulunan yabani hayvanlar da merkezde özenle tedavi ediliyor” dedi. Başkan Oğuz ayrıca, bir de çağrı da bulunarak, “Belediye olarak dostlarımız için elimizden geleni yapıyoruz. Hayvan edinmek isteyenleri, evcil hayvanların satışı yapılan dükkânlardan satın almak yerine merkezlerden sahiplenmeye davet ediyoruz. Dostlarımıza yeni bir yuva sunmak isteyen herkesi merkezimize bekliyoruz. Ayrıca, merkezimizden sahiplenilen dostlarımızın aşı ve sağlık kontrolleri de ücretsiz olarak yapılıyor” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı