‘Millî vicdanın sesi Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anıyoruz’

‘Millî vicdanın sesi Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anıyoruz’

ABONE OL
Aralık 27, 2021 14:09
‘Millî vicdanın sesi Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anıyoruz’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Ali Kaya, Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 85 yılı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı. Mesajında, Mehmet Akif Ersoy’un fikrî derinliği, estetik birikimi ve karakteriyle sahici bir aydın; günümüze ilham verecek bir değer olduğunu belirten Kaya, ‘Asım’ın Nesli’ni yetiştirme bilinciyle mirasına sahip çıkmaya devam edeceklerini vurguladı.

İZMİR (İGFA)- Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Ali Kaya, “Hayatı boyunca medeniyet değerlerimiz, vatanımız, istiklal ve istikbalimiz için duygu, düşünce ve eylemleriyle ön saflarda yer alan, millî mücadelenin tüm Anadolu’ya yayılması için gece gündüz demeden canla başla çalışan, şiirleri ve etkili hitabeti ile millî bilincin uyandırılmasına büyük katkıda bulunan, şiirleriyle istiklal mücadelemize ruh, bugünümüze ilham veren, zulmü hiçbir zaman alkışlamayan, milletimizin ruh ve maneviyatını yüksek düzeyli ifadelerle sanat ve edebiyatta temsil edip yansıtan; düşünceleri, duygu dünyası, tasavvuru ve yaşantısıyla millet kimliğinin oluşmasında önemli rol oynayan Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 85 yılında rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi. 

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.