fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,1237
  %0,22
 • EURO
  9,7272
  %0,31
 • ALTIN
  456,41
  %0,35
 • BIST
  1.378
  %0,18
Meslek Liselerine 1 milyonluk destek

Meslek Liselerine 1 milyonluk destek

Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız ve Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık ile birlikte Akyurt’taki meslek liseleri ve Büğdüz’de yer alan Özel Eğitim ve Uygulama Okulunu ziyaret etti.

Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık ziyaretlerde okulların fiziksel şartlarının ve teknik ekipmanlarının iyileştirilmesi hakkında fikir birliği oluştuğunu belirterek şu açıklamaları yaptı “Akyurt’u yakın gelecekte hareketli günler bekliyor. Mesleki eğitime verdiğimiz önemi şehir dışı gezilerimiz ve oluşturmaya çalıştığımız mesleki eğitim modeli ile duyurduk. Meslek Yüksek Okulu çalışmalarımızın yanında liselerimizde de en yeni eğitim araçlarının kullanımı ve atölye çalışmalarında çağa ayak uyduran bir yaklaşımla ilerlemek istiyoruz. Gençlerimiz teknolojinin hızına ayak uydurarak, yenilikleri de okul atölyelerinde öğrenecek, meslek hayatına başlarken kendilerine avantaj sağlayacaklar.

“TEKNİK EKİPMANLAR YENİLENECEK”
Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer ve her zaman desteğini yanımızda hissettiğimiz Ankara Milletvekilimiz Sayın Zeynep Yıldız, bakanlık bürokratlarımız ile Akyurt’a geldi, okullarımızı beraber inceledik. Yaptığımız incelemeler sonucunda meslek liselerimizin atölyelerinde öğrencilerimizi kullandığı teknik ekipmanın yenilenmesi için Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer Akyurt’a 1 milyon liralık kaynak aktarılacağı müjdesini verdi. Ayrıca döner sermaye sisteminin aktif hale getirilmesiyle okullarımız gelir elde etmeye de başlayacak. Eğitim alanında son günlerde yoğun bir mesai harcıyoruz. Hepsini Akyurt’umuzun gençleri için yapıyoruz. Gelecekte Akyurt’u görmek istediğimiz noktaya taşıyacak çalışmaları yapmaya devam ediyoruz. Akyurt’a ilgi ve destekleri nedeniyle Sayın Mahmut Özer’e, Ankara Milletvekilimiz Sayın Zeynep Yıldız’a ve bakanlık bürokratlarımıza teşekkür ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı