Mansur Yavaş’a servisçilerden yoğun ilgi: “Esnaf dostu olmaya devam edeceğiz”

featured
service

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, servis araçları esnafıyla bir araya geldi. “Allah ömür verdikçe ve görevde kaldığımız müddetçe her konuda sizin yanınızda olmaya devam edeceğiz” diyerek esnafın yanında olduğunu vurgulayan Yavaş, “Adımız esnaf dostuna çıktı, esnaf dostu olmaya devam edeceğiz. Tüm kesimlere aynı şekilde destek olacağız” diye konuştu. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, 31 Mart yerel seçimleri öncesi Ankara esnafıyla ve vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. 

Mansur Yavaş, Altınpark Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen programla Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası’na bağlı servis araçları esnafı ve aileleriyle buluştu.

“ANKARA’DAKİ TÜM ESNAFIMIZA DESTEK OLDUK”

Seçimlerden önce bir esnaf çocuğu olarak ‘esnafın daima yanında olacağına’ dair söz verdiğini hatırlatarak konuşmasına başlayan Yavaş, pandemi döneminde gerçekleştirilen esnaf dostu çalışmaları anlatarak “Ankara’da faaliyet gösteren tüm esnafımızla yan yana geldik, hepsine destek olduk. Sadece destek olmak değil aynı zamanda Ankara’da belki de Türkiye’nin en büyük dayanışmasını gerçekleştirdik. Çankaya’da oturup durumu iyi olan birisi Şentepe’de oturup ihtiyaç sahibi birine tanımadan yardımcı oldu. Maskeleri terzilerimize diktirdik. Servisçilerimizden yaralandık. Taksicilerimizin filyasyon ekibimizde ücretli şekilde vatandaşlarımıza hizmet etmesini sağladık.  Şöyle bir dönüp bakıyorum; bakmadığımız, el atmadığımız hiçbir esnaf grubu yok” diye konuştu.

“HER KONUDA YANINIZDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİM”

“Allah ömür verdikçe ve görevde kaldığımız müddetçe her konuda sizin yanınızda olmaya devam edeceğiz” diyerek açıklamalarını sürdüren Yavaş, korsanlarla ilgili de bir yazılım yapılabileceğini söyledi.

Beş yıl boyunca hiçbir yerde kendi fotoğrafının olmadığını vurgulayan Yavaş, hizmet ederken de kimseyi ayırmadıklarını belirtti. Yavaş, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Rozetimizi çıkarttık artık seçildikten sonra Ankara’daki herhangi bir kamu görevlisi nasıl davranıyorsa biz de o şekilde davranmak suretiyle hep içinizde olduk, hep beraber olduk. Adımız esnaf dostuna çıktı, esnaf dostu olmaya devam edeceğiz. Tüm kesimlere aynı şekilde destek olacağız. Bir belediye başkanı, kendisine oy versin vermesin hiç kimseyi ayıramaz, bir kentin annesidir, babasıdır, kardeşidir her şeyidir. Kentte yaşayan herkesin her türlü derdine derman olmak zorundadır bu şekilde de devam edeceğiz.”

AKTÜRK: “SERVİSÇİ ESNAFI OLARAK YANINIZDAYDIK, HEP YANINIZDA OLACAĞIZ”

Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı İlyas Aktürk de Mansur Yavaş’ın bugüne kadar bir abi olarak yanlarında olduğunu ifade ettiği konuşmasında, “Sizden sonra biz çok rahat ettik. Her zaman bize yol gösterdiniz. Sizin sayenizde bugün esnaf kardeşlerim cep telefonuyla güzergâh izin belgesini rahatlıkla alabiliyor, ödemesini hiç belediyeye gitmeden yapabiliyor. Pandemi döneminde talep eden esnaflarımıza, gıda, nakit yardımında bulundunuz. Sosyal yardım alan ailelerin servis ücretlerini ödüyorsunuz bu sayede de taşıma yaptığımız okullarda, belli sayılarda öğrenci sayılarımız arttı. Her zaman sizin desteğinizi hissettik, bundan sonra da hissedeceğimizden kuşkumuz yok, size güvenimiz tam. Mansur Başkan’ıma çıktığı yolda başarılar diliyoruz. Servisçi esnafı olarak yanındaydık, hep yanınızda olacağız. Allah yolunu açık etsin” ifadelerini kullandı. 

Mansur Yavaş’a servisçilerden yoğun ilgi: “Esnaf dostu olmaya devam edeceğiz”