Manisa Büyükşehir, Soma’da 13 Eylül Parkı’nı yeniliyor

featured
service

Soma ilçe merkezinde yer alan 13 Eylül Parkı’nı Manisa Büyükşehir Belediyesi, baştan aşağı yeniliyor. Kısa süre içerisinde çalışmaların başlayacağı parkta, yükleci firmaya yer teslimi yapıldı.

MANİSA (İGFA) – Soma ilçe merkezinde yer alan 13 Eylül Parkı’nda, Manisa Büyükşehir Belediyesi yenileme çalışmasına başlıyor.

Bu kapsamda, parkı ziyaret eden Manisa Büyükşehir Belediyesi Genele Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, parkta çalışmaları yürütecek olan ilgili yüklenici firmaya yer teslimini gerçekleştirdi. Öztozlu’ya,  Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, Soma Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ekşi,Büyükşehir Belediyesi Soma Muhtarlık İşleri Müdürü Can Doğan Cansever,Soma MHP İlçe Başkanı Adem Yıldırım, Nihat Danışman Mahalle Muhtarı Kemal Karabacakoğulları eşlik etti. Mevcut parkın zaman içerisinde atıl bir duruma geldiğini belirten Nihat Danışman Mahalle Muhtarı Kemal Karabacakoğulları, “Güzel bir proje çizilmiş. Başkanımıza teşekkür ederiz. Park, çok atıl bir vaziyette kullanılıyordu. Çalışmaların tamamlanmasıyla daha güzel olacağına eminim” dedi.

Manisa Büyükşehir, Soma'da 13 Eylül Parkı'nı yeniliyor 1

Mevcut parkın yaklaşık 26-27 yıl önce yapıldığını belirten Soma Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ekşi, “Parkımızda yenileme çalışmaları başlıyor. Öncelikle bu konuda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkür ediyoruz.Böyle bir parkı Somamıza kazandıracağı için Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Bu parkımız yaklaşık 26-27 yıl önce yapılmış. Alt yapı olarak bir çok özelliğini zaman içerisinde kaybetti. Yenilenmesi gerekiyordu. Somamızın en güzel noktasında yer alan parkı, yenileyerek ilçemize kazandıracak olan Manisa Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum. Parkımızın Somamıza ve ülkemize hayırlı olmasını temeni ediyorum” dedi.

Manisa Büyükşehir, Soma’da 13 Eylül Parkı’nı yeniliyor