fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
Mahalle Olan Köylere Malzeme Desteği Başladı

Mahalle Olan Köylere Malzeme Desteği Başladı

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’nın 25 ilçesinde mahalle statüsüne kavuşan 909 köye, düğünlerde, bayramlarda ve cenazelerde kullanılmak üzere masasından, sandalyesine, çay ocağından tüpüne, çay bardağından ses sistemine yapılacak yardımı Kızılcahamam’da düzenlenen törenle başlattı.

Malzeme dağıtımının başlatılması nedeniyle Kızılcahamam Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene katılan köy muhtarları, ihtiyar heyeti ve vatandaşlara seslenen Başkan Gökçek, “Daha önce ‘Evet’ dolayısıyla gelmiş, yaptıklarımızı yapacaklarımızı burada enine boyuna anlatmıştık. Kızılcahamam’a toplam 165 trilyonluk yatırım yaptık. Allah’a hamdolsun Kızılcahamam’ın birçok eksiğini tamamladık. Sadece bazı köy yollarımız kaldı. Allah izin verirse bir-iki yıla kadar asfaltsız yolunuz kalmayacak. O da bitecek” dedi.

Yerel seçimle birlikte çevre ilçelerin de Büyükşehir’e geçtiğini hatırlatan Başkan Gökçek, “Özel İdarenin yetkileri bize geçti, borçları da bize geçti. Özel İdarenin bize geçtiğinden dolayı bütçemize tek kuruş ekstra para girmedi. Bütün bunlara rağmen, Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak son 3 yılda 17 çevre ilçemize toplam 2,5 katrilyonluk yatırım yaptık,  tabii ne yapsak az… Ben şunu söyleyeyim; Bizim Ankara’nın ilçeleri öylesine ihmal edilmiş ki yerine göre doğudaki, Güneydoğu’daki bazı yerlerden bile kötü durumdaymış. Allah’a hamd olsun şimdi öyle değil. Gün geçtikçe daha iyi hale geliyor” diye konuştu.

“OTURUP SOHBET EDİLEN YER ÇOK ÖNEMLİ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Özellikle Kırsal Daire Başkanlığımız ciddi anlamda köylerimizi destekliyor.  Para oldukça bu da inşallah çoğalacak” diyerek sürdürdüğü konuşmasında, şöyle dedi:

“Köylerde oturup sohbet edilen yerler çok önemli.  Neşeli günler de düğün günlerinde, bayramlarda, bir arada sohbet edilecek yerler. Ayrıca da yaslı günlerimiz olduğunda, mevlit okuyup arkasından dua okuyacağımız yerler. Bu tip köy odalarına hizmet,  basit gibi duruyor ama aslında çok önemli…Sandalyesi ile çay ocağı ile… Bir de buralarda sesini duyurabilmek için ses sistemi olması gerekiyor. Biz böyle düşündük. Daha doğrusu ben düşündüm. Arkadaşlara dedim ki; böyle bir projeyi gerçekleştirelim. Hiç olmazsa köylerimizde neşeli günlerde, yaslı günlerde bir araya gelirler. Hasbelkader bizde geliriz orada çay içeriz.”

Kızılcahamam köyleri için 6976 sandalye ve 1744 tane de masa ayrıldığını belirten Başkan Gökçek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Hayırlı uğurlu olsun… Çay kahve içerken biz de anarsınız İnşallah. Allah hepimize güzel günler versin, güzel ramazanlar versin, hayırlı bayramlara ulaşmayı nasip eylesin.” 

“BAŞKANIMIZ GÖKÇEK VE EKİBİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ”

Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney ise yaptığı konuşmada, ilçenin en önemli sorunu olan çöp sorununu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in çözüme kavuşturduğunu hatırlatarak, Çeltikçi bölgesine Büyükşehir tarafından yapımına devam edilen arıtma tesisinin de önemli bir sorunu daha çözüme kavuşturacağını dile getirdi.

Büyükşehir Belediyesi çalışmaları sayesinde ilçe merkezinde kaldırımsız ve asfaltsız yer kalmadığını belirten Güney, Yunus Dede Türbesi ve köy konakları başta olmak üzere yapılan çevre düzenlemesi çalışmalarından dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve ekibine teşekkürlerini iletti.

Büyükşehir Belediyesi tarafından köylere dağıtılacak malzemeler şunlar:

“25 bin adet plastik masa, 100 bin adet plastik sandalye, 800 adet çay ocağı kazanı, 2400 adet çaydanlık, 100 bin adet çay bardağı, 100 bin adet çay tabağı, 100 bin adet çay kaşığı, 1600 adet çay tepsisi, 1600 adet şekerlik, 1600 adet süzgeç, 800 adet portatif ses sistemi, 800 adet ev tüpü.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı