Mahalle iftarlarının ilki Demetevler’de yapıldı

featured
service

Her yıl geleneksel olarak düzenlediği mahalle iftarlarında binlerce ilçe sakinini aynı sofrada buluşturan Yenimahalle Belediyesi, bu yıl ki mahalle iftarlarına Demetevler Kapalı Pazar Yeri’nde start verdi.

3 bine yakın Demetevler sakinini bir araya getiren iftar programına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve eşi Azize Yaşar’ın yanı sıra CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Gökay Yıldırım, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ramazan hoşgörü ayıdır

Hafız Esat Aydoğan’ın okuduğu Kur’an tilaveti ve dualar ile başlayan programda vatandaşlara seslenen Başkan Yaşar, “11 ayın sultanı Ramazan Ayı’nda paylaşmanın ve hoşgörünün önemini hatırlatmak, birlik ve beraberliğimizi daim kılmak adına her yıl binlerce vatandaşımızı aynı sofralarda buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan Ayı, hoşgörü ve sevginin ayıdır. Ramazan Ayı’nda fakir ile zengin, güçlü ile güçsüz aynı sofrada buluşur, paylaşmanın huzurunu hep birlikte yaşar. Yenimahalle Belediyesi olarak 15 yıldır Ramazanın hoşgörüsünü de Muharremin acısını da vatandaşlarımızla birlikte yaşıyoruz. Kimseyi ötekileştirmeden her yurttaşın inancına ve düşüncesine saygı duyuyoruz. Yenimahalle, barışın, sevginin, kardeşliğin ilçesidir ve hep böyle kalacaktır. Bu huzur ortamının bozulmaması ve sevginin egemen kılınması için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Mahalle iftarlarının ilki Demetevler’de yapıldı