fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4597
  %0,05
 • EURO
  10,2769
  %0,06
 • ALTIN
  501,87
  %0,15
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Kut’ül Amare Zaferi Akyurt’ta Kutlandı

Kut’ül Amare Zaferi Akyurt’ta Kutlandı

Ankara’da Kut’ül Amare Zaferi’nin 102. yıl Kutlamaları Akyurt İlçesi’nde gerçekleştirildi. ‘Kut’ül Amare Zaferi’ kutlamalarına katılan AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler “Milletimizle her zaman gurur duyacağız, gurur duymaya devam edeceğiz, biz her zaman adaletin ve hakkın, hoşgörünün sesi olarak yolumuza devam edeceğiz. Bu zalim dünyada bizim güçlü olmamız lazım, bizim büyük olmamız lazım” dedi.

Akyurt Belediyesi, Akyurt Kaymakamlığı ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Kut’ül Amare Zaferi’ kutlama programı Akyurt Belediyesi Necip Fazıl Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Akyurt Anadolu Lisesi öğrencilerinin düzenlediği programa AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Aycan, kurum ve kuruluş temsilcileri ile vatandaşlar katılım gösterdi.

CUMHURİYET’İN KURULMASINDA ÖNEMLİ BİR ZAFER
Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve duaların okunması ile başlayan Kut’ül Amare Zaferi Kutlama Programında konuşan Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş “Böyle bir programa Akyurt’ta ev sahipliği yaptığımız için mutluyuz. Kut’ül Amare Zaferi Osmanlı’nın kazandığı son zaferdir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında en önemli güç kaynaklarından bir tanesidir. 1916 yılında kazanılan bu zafer bizim için önemli bir zaferdir.” ifadelerini kullandı.
Akyurt Kaymakamı Osman Altın ise “Bu programın Akyurt’ta düzenlenmesinde emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ortadoğuda meydana getirdikleri savaşlara bizleri dahil etmek isteyen büyük güçler var. Bunlara karşı milli birlik ve beraberliğimizi sürdürerek karşı duracağız. Kendi yenilgisinden utanç duyan İngilizler bu tarihin, Kut’ül Amare zaferinin ortaya çıkmasını engellemeye çalıştılar.” şeklinde konuştu.

İŞLER: “BU ZALİM DÜNYADA GÜÇLÜ OLMAMIZ LAZIM”
“Kut’ül Amare büyük bir zafer, bu zafer uzun yıllar boyunca bizlere unutturuldu. Fakat hakikat er geç ortaya çıkar, artık böyle zaferlerin böyle salonlarda kutlandığını da hep birlikte görüyoruz” diyen AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, “Bu coğrafya zor bir coğrafya, bu coğrafyada ayakta kalabilmek için bizim biz olma bilincini korumamız lazım, tarih bilincini, şuurunu sahiplenmemiz lazım. Bu coğrafyadaki varlığımızı, geldiğimiz günden bugüne kadar neler yaşandığını çok iyi bilmemiz lazım. İşte bunun için diyoruz ki yerli ve milli bir nesil olsun, tarih şuuru olan, bilinci olan bir millet yetişsin istiyoruz. Bizler öyle bir milletiz ki hiçbir zaman esarete razı olmamışız, bağımsızlığa aşık olan bir milletiz. Dolayısıyla 1. Dünya Savaşı’ndan yenik ayrılmamıza rağmen istiklal mücadelesini kazanarak bu topraklarda Türkiye Cumhuriyeti olarak yolumuza devam ediyoruz. 1915 Çanakkale Savaşın’dan ve 1916’daki Kut’ül Amare Zaferi’nden sonra 1974’deki Kıbrıs çıkarmasını yaptık ve son yıllarda 2016 yılındaki 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 24 Ağustos 2016 tarihinde belki Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli adımını attık ve Suriye topraklarında Fırat Kalkanı Operasyonu’nu başlattık. 20 Ocak’ta Zeytin Dalı Operasyonu’nu başlattık ve çok şükür Afrin’de büyük bir zafere imza attık. Milletimizle her zaman gurur duyacağız, gurur duymaya devam edeceğiz. Biz inşallah her zaman adaletin ve hakkın, hoşgörünün sesi olarak yolumuza devam edeceğiz. Bu zalim dünyada bizim güçlü olmamız lazım, bizim büyük olmamız lazım, bizim bir ve beraber olmamız lazım. Bunu da inşallah hep birlikte başaracağız” diye konuştu.

İşler, Akyurt Belediye Başkanı Ayantaş’a etkinliğin düzenlenmesinde verdiği desteklerden dolayı plaket takdim etti. Konuşmaların ardından Akyurt Anadolu Lisesi öğrencileri oratoryo sundu. Ankara genelinde okullar arasında düzenlenen şiir, kısa belgesel ve afiş yarışmalarında dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı