fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5502
  %0,24
 • EURO
  8,9889
  %0,10
 • ALTIN
  414,45
  %0,78
 • BIST
  1.542
  %0,26
Kurban Satış Yerleri İçin Başvurular Başladı

Kurban Satış Yerleri İçin Başvurular Başladı

Keçiören Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşların güven ve huzur içinde kurban alışverişini yapacağı kurban satış yerleri için müracaatları almaya başladı.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, vatandaşların rahat ve huzurlu bir ortamda kurbanlık alışverişlerini ve kesim işlerini gerçekleştirebilmeleri için çalışmaların hızla devam ettiğini vurguladı.

Müracaatlar Ovacık seyyar ekipler zabıta merkezinde alınmaya devam ederken, kuralar ise 18 Temmuz’da Belediyenin kurduğu komisyon tarafından Ovacık Mahallesinde bulunan Mevlana Kültür ve Kongre Merkezi’nde çekilecek. Kura sonucu işlemleri yapılan kurban sahipleri çadırlarını 21 Temmuz’da kurmaya başlayacaklar. Kurban alanına büyükbaş hayvan kabulü 6 Ağustos Saat 20.00’ye kadar, küçükbaş hayvan kabulü ise 9 Ağustos gece 24.00’e kadar yapılabilecek. Kurban satış alanına getirilen dişi hayvanlar için ‘damızlık olamaz’ raporunun aslı istenecek.

YAKLAŞIK 700 ÇADIR KURULMASI BEKLENİYOR

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Keçiörenlilerin Kurban Bayramı’nı huzur içerisinde geçirmeleri için gereken tüm tedbirleri alıyoruz. Vatandaşlarımız herhangi bir sıkıntı yaşadıklarında kurban satış yerlerindeki zabıta ekiplerimizden ve belediyemizden yardım alabilecekler. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar, Bağlum’a kuracağımız ve yaklaşık 700 çadırın olacağı alanımızdan kurbanlık alışverişlerini gönül rahatlığıyla yapabilecekler” dedi.

Satış yerleri için vatandaşlar, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, bir adet fotoğraf, satışa sunulacak kurbanlıklara ait kulak küpe numaraları ile yaşlarını gösterir belge ile müracaatlarını yapılabilecekler. Başvurular esnasında kurbanla ilgili tüm belgelerin asılları istenirken, fotokopi kabul edilmeyecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı